Зсу  |  12.10.17  |  четвер
 

Вище командування ЗСУ викрили в тотальній корупції

Детективи НАБУ затримали заступника голови Міноборони України Степана Полторака генерала-лейтенанта Ігоря Павловського, а також його помічника - полковника Володимира Гулевича.

Павловському і Гулевичу інкримінуються діяння, які підпадають під санкцію ч.5 ст.191 КК України - "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем".

Відзначимо, що генерал-лейтенант Ігор Павловський вже понад 30 років служить у Збройних силах. Він навчався разом зі Степаном Полтораком у Військовій Академії ЗСУ, яку вони закінчили разом у 1997 році.

Генерал-лейтенант ЗСУ Ігор Павловський

Полковник Володимир Гулевич є помічником Павловського. Він керує департаментом Міністерства оборони України з питань державних закупівель та постачанням матеріальних ресурсів.

У НАБУ заявляють, що причиною затримання Гулевича, Павловського і ще двох неназваних поки осіб стали тендерні махінації.

Згідно зі заявленою фабулою кримінального провадження, на початку 2016 року Комітет з конкурсних торгів МОУ організував процедуру відкритих торгів на закупівлю палива. Його виграла фірма "Трейд-Комодіті". 

Полковник ЗСУ Володимир Гулевич

Протягом червня-серпня 2016 року "за відсутності будь-яких правових підстав для внесення змін до договорів про закупівлю товарів за бюджетні кошти, замовник і постачальник уклали ряд додаткових угод, згідно з якими безпідставно збільшена ціна за одиницю товару в середньому на 16% від початкової ціни".

Загальна сума збитків, завданих державі в результаті цього, за оцінками НАБУ поставила майже 150 млн. грн.

Як стверджують депутати з БПП Сергій Лещенко і Мустафа Найєм, за компанією "Трейд-Комодіті" стоять інтереси найближчого оточення президента Петра Порошенка.

"Джедаї йдуть в атаку! Затримання і кримінальна справа пов'язані з компанією "Трейд-Комодіті", за якою стоїть партнер і сусід Грановського по офісу Адамовський. Конкретний удар під дих корупційній гідрі Порошенка-Кононенка",

- написав у своєму Facebook однопартієць президента Сергій Лещенко.

Схожу версію висунув ще один представник БПП Мустафа Найєм.

"Президент повинен зробити вибір між друзями і країною. Затримання керівників Міноброни - це виклик особисто Петру Порошенку. За компанією "Трейд-Комодіті", яка підозрюється в причетності до корупційної схеми, стоїть Андрій Адамовський - партнер близького друга президента Ігоря Кононенка - Олександра Грановського",

- заявив він.

Як раніше повідомлялося, згідно зі статистикою соцопитування, українці не вірять в перемогу над корупцією. На думку фахівців, громадянам потрібно демонструвати більше конкретних випадків подолання корупції і покарання винних.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...