Все  |  02.07.19  |  вівторок
 

Затемнення світил у липні: де подивитися космічну подію

Перше з двох повних сонячних затемнень у 2019 році відбудеться вже 2 липня.

Людство очікує побачити два липневих затемнення. Першим буде повне сонячне затемнення, яке настане 2 липня на території Південної Америки. Друге – часткове місячне затемнення пройде 16-17 липня 2019 року.

Везунчиками, які на власні очі зможуть спостерігати рідкісне космічне явище, виявляться жителі Чилі та Аргентини.

Сонячне затемнення почнеться о 12:23 за Тихоокеанським часом (22:23 за київським).

Для тих, хто хоче простежити за цією подією перебуваючи у себе вдома, буде кілька онлайн-трансляцій цього явища. Наприклад, чилійська обсерваторія Cerro Tololo національного наукового фонду буде показувати цю подію в прямому ефірі використовуючи веб-сайт музею Сан-Франциско Exploratorium. Для зручності користувачів смартфонів було випущено окремий додаток для iOS і Android для спостереження за сонячним затемненням онлайн.

Повне сонячне затемнення є приводом для свята в наукових колах, оскільки є рідкісними явищем, адже відбувається воно в середньому кожні 360 років в будь-якому конкретному місці Землі. Однак в наше століття глобального інтернету людині не потрібно чекати, коли в її регіоні пройде сонячне затемнення – тепер вона може спостерігати за цією подією з будь-якої точки світу онлайн зі смартфона.

17 липня о 00:31 відбудеться часткове місячне затемнення, яке можна буде спостерігати в Європі, Азії (крім північно-східної частини Росії), Південній Америці, Африці, Антарктиді та Австралії. Українці матимуть змогу спостерігати початок та завершення місячного затемнення.

Раніше жителі Землі стежили за унікальним астрономічним явищем: супермісяцем, "блакитним Місяцем" і місячним затемненням.

Про це повідомляє Сьогодні

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах