Все  |  06.02.19  |  середа
 

Янукович дав прес-конференцію в Москві

Колишній президент-утікач розповів, яких українських політиків готовий підтримати.

Віктор Янукович 6 лютого у прес-центрі РИА "Россия сегодня" в Москві дав чергову прес-конференцію.

Він знову назвав Євромайдан "державним переворотом", а війну в Україні - "конфліктом", в який "втягнули європейські країни, США та Росію". Крім того, Янукович заявив, що сам шукатиме винних в окупації Криму та розстрілах на Майдані.

Кажучи про угоду з врегулювання політичної кризи в Україні, яку гарант-втікач підписав 21 лютого 2014 року, він вважає, що глави МЗС європейських країн його "кинули, як лоха".

"Мене обманули, зрадили або, як говорять просунуті українські політики, мене кинули, як лоха… Моя думка, що відповідальність на них лежить, ніхто з них її не зніматиме. І я б хотів, щоб вони мені публічно відповіли",

– заявив політик.

Янукович вважає, що Порошенко повинен сісти за стіл переговорів із жителями Донбасу задля врегулювання "конфлікту".

"Треба сісти за стіл переговорів із громадянами України, які живуть на Донбасі, як колись це робив я на переговорах з опозицією. За це мене 5 років критикують мої колеги. Кажуть, що не за стіл переговорів треба було сідати, а одягати добрі чоботи, щоб руки не замазати, і поламати їм хребти",

– сказав він.

Щодо рішення Оболонського райсуду, який засудив його до 13 років тюрми державну зраду, президент-втікач сказав:

"Вирок, усім зрозуміло, написали під надиктовування влади. Вирок не має абсолютно нічого спільного із законом. Суцільні порушення кримінально-процесуального кодексу, все побудовано на брехні й ненависті".

До речі, за словами Януковича, що 90% опитаних українців не вірять у його провину.

Дуже багато екс-гарант говорив про чинного Президента України, зокрема, що впродовж 5 років Порошенко "просто відкритим текстом обманює народ і бреше". І що без фальсифікацій теперішня влада на виборах не переможе. 

Крім того, Янукович не назвав, кого конкретно підтримує з кандидатів на пост президента України, але зазначив, що він за всіх політиків, які "проти цієї влади".

Відреагував втікач й на створення Православної церкви України, назвавши це "великим гріхом".

Янукович здебільшого відповідав на питання від російських ЗМІ. Однак пролунало й запитання від українського кореспондента "УНІАН" Романа Цимбалюка:

"Все, що ви сказали про війну, про вторгнення в Крим, на Донбас, про церкву - це те, що каже Володимир Путін. І ось на підставі цього питання - ви тут випадково не в полоні? На підставі чого ви перебуваєте тут, в РФ?"

Янукович трохи рознервувався, проте пояснив, що вільно пересувається по території Росії, не перебуває в жодних банках даних Інтерполу, то ж може виїжджати в будь-яку країну світу.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах