Все  |  02.11.21  |  вівторок
 

Як отримати СOVID-сертифікат, якщо щепився за кордоном

Українці, щеплені від СOVID-19 за кордоном, можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію у свого сімейного лікаря або в будь-якому пункті щеплення.

Міністерство охорони здоров'я України на офіційному Telegram-каналі опублікувало інструкцію для отримання Міжнародного свідоцтва про вакцинацію. Для цього достатньо буде звернутися до свого сімейного лікаря або до пункту щеплення за наявності офіційно завіреної довідки про отримання однієї чи двох доз вакцини за межами України.

Лікар зобов'язаний внести медичний запис до електронної системи охорони здоров'я та видати паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Роздрукований сертифікат видається пацієнту тільки за умови отримання двох доз вакцини.

Наразі згенерувати електронний документ про щеплення за кордоном у додатку “Дія” неможливо, оскільки електронна система охорони здоров'я (ЕСОЗ) не визнає довіреними дані, що були внесені з вторинного джерела.

За даними на сайті МОЗ України з міжнародним COVID-сертифікатом можна вільно подорожувати до щонайменше 43-х країн, що увійшли до Довірчої мережі е-здоров'я ЄС. Список учасників розширюється щомісяця.

Що відомо
Станом на 1 листопада, українці у "Дії" згенерували 5 мільйонів COVID-сертифікатів, з них 1 мільйон – за останні 4 дні. Загалом застосунком "Дія" користуються 9 мільйонів українців.
У додатку "Дія" з'явиться можливість згенерувати електронний сертифікат про проходження вакцинації проти коронавірусу для дитини.
19 серпня Європейський Союз офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати у додатку "Дія" відповідають європейським.
14 вересня Кабмін опублікував постанову, якою запровадили "жовті" та "зелені" COVID-сертифікати. "Жовтий" сертифікат має інформацію про перше щеплення, а "зелений" — про повний курс.
У жовтні на онлайн-порталі "Дія" з'явилася можливість отримати сертифікат вакцинації після одноразового щеплення.

Про це повідомляє suspilne.media

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 
Спецтема: коронавірус COVID-19
Суспільство • переглядів: 81769
Мінцифра презентувала нові послуги у "Дії"
Наука та ІТ • переглядів: 989