Вибух  |  24.05.13  |  п'ятниця
 

Парижу мстяться за операцію в Малі

У Нігері відбулося два теракти, жертвами яких стали двадцять чотири людини, зокрема і п'ятеро терористів-смертників. Відповідальність взяли на себе ісламістські угруповання Малі.

Перший вибух прогримів близько п'ятої години ранку в північній частині країни - неподалік від військових казарм у Агадесі злетів у повітря начинений вибухівкою позашляховик. Згодом його пасажири вступили у перестрілку з військовими. За попередніми даними, було захоплено ще кілька військовослужбовців.

Інший автомобіль вибухнув практично одночасно перед електростанцією заводу з переробки урану. За даними французької компанії Areva, що проводить у Нігері видобуток палива для французьких АЕС, під час вибуху були поранені щонайменше тринадцять її співробітників, громадян Нігера.

Відповідальність за вибухи вже взяли на себе представники "Руху за єдність" і джихад в Західній Африці.

«Завдяки Аллаху, ми провели дві операції проти ворогів ісламу в Нігері»,

- заявив представник руху.

Він також пообіцяв продовжити атаки проти Франції і всіх країн, що вступили разом з нею у війну проти ісламу на півночі Малі. Нагадаємо, разом із «"Аль-Каїдою" ісламського Магріба» це радикальне ісламістське угруповання - одне з головних супротивників міжнародної коаліції, яка веде бойові дії проти ісламістів у Малі (уряд Нігера також спрямував своїх військовослужбовців для участі в операції).

У січні після захоплення ісламістами газопереробного заводу в Алжирі Париж уже спрямував своїх військовослужбовців для забезпечення додаткового захисту уранових родовищ у Нігері, розробкою яких займається Areva. Раніше, у 2010 році, семеро її співробітників було викрадено бойовиками «"Аль-Каїди" ісламського Магріба».

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах