Все  |  19.02.19  |  вівторок
 

Вибори-2019. Знайомство з кандидатами: Андрій Садовий

"Ваші новини" продовжує цикл, присвячений ознайомленню з головними кандидатами перегонів. У 6-му випуску мова буде йти про мера Львова та голови "Самопомочі" Андрія Садового.

Юність, армія та навчання

Андрій Іванович Садовий народився 19 серпня 1968 року у Львові, де прожив усе життя. Закінчивши середню школу, юнак вступив до Львівського технікуму радіоелектроніки, де провчився два роки та отримав диплом. Після завершення навчання, у 1987 році Садового забирають до армії в Москву, де він пробув два роки.

Після служби він вирішує продовжити навчання, та вступає на заочне відділення Львівського політехнічного інституту на спеціальності "Електронна інженерія". Далі майбутній кандидат у Президенти дипломується як фінансист, а ще згодом закінчує Академію Державного управління при Президенті України та стає магістром держуправління.

Трудова кар’єра, особисте життя та підприємницька діяльність

Працювати майбутній мер Львова почав на заводі "Львівприлад" - він став регулювальником радіоапаратури одразу після демобілізації з армії. У 1992 році Садовий став заступником директора Львівського відділення фонду соціальної адаптації молоді при Кабінеті Міністрів.

Наступного року Андрій Садовий кардинально міняє напрям роботи та йде до медійного бізнесу та вже у 1993 році разом із журналістами Олександром Кривенком та Ігорем Копистинським заснував радіостанцію "Люкс".

У 1995 році Садовий почав працювати у фірмі "Галицькі інвестиції" - першій українській компанії, яка мала ліцензію на проведення операцій з цінними паперами. Хоч компанія й мала усі ознаки фінансової піраміди, та Садовий не був її засновником і просто виконував роль робітника-найманця.

З 1997 по 2005 львів’янин був головою управління ООВ "Південзахіделектромережбуд". Водночас Садовий зареєстрував організацію "Інститут розвитку міста". Окрім того, у 2002 році він запустив телерадіокомпанію "Люкс"  та очолює раду цього ЗАС. Згодом з’явилися компанії "Телеканал "24", "Радіо Люкс", "Радіо 24", портал "Футбол 24", інтернет-видання Zaxid.net, а також рекламне агентство "Люкс", які ввійшли до медіахолдингу Садового. Відомо, що кошти на створення цього холдингу Садовий взяв із заробітків від "Галицьких інвестицій", а співзасновницею його стала дружина Андрія Садового Катерина Кіт, із якою майбутній кандидат одружився у 2002 році.

Окрім спільної підприємницької діяльності подружжя Садових має п’ятьох дітей.

Політична діяльність

Ще у 1998 році Андрій Садовий потрапляє до Львівської міської ради та до 2002 року засідає в місцевому парламенті.

Під час Помаранчевої революції інформаційні ресурси Садового підтримують опозицію, а сам він стає членом партії "Наша Україна", з якої вийшов у 2008 році.

У 2005 році він створює громадське об’єднання "Самопоміч", яке у 2012 році переросло в партію "Об’єднання "Самопоміч". Лідером партії став майбутній мер Львова Андрій Садовий. Партія допомагає мешканцям міста відстоювати їхні права, а також організовує соціальні проекти у сфері дозвілля пенсіонерів, промоції здорового способу життя, проводить навчальні програми для сімей і молоді. Згодом почала виходити газета "Самопоміч", яка розповсюджувалась безкоштовно та телепередача "Самопоміч — пульс міста" на ТРК "Люкс".

На парламентських виборах партія набрала 10,97 % (3 місце), що забезпечило їй 32 місця у Верховній Раді України VIII скликання за партійними списками. "Об’єднання "Самопоміч" створило коаліцію, до якої увійшли партії "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт", Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", Радикальна партія Олега Ляшка.

Посада мера Львова та розвиток міста

У 2006 році як лідер "Самопомочі" та власника медіахолдингу Андрій Садовий балотується в мери Львова та виграє вибори.

Через два роки Садовий висунув ідею відновлення в Україні Магдебурзького права. У 2010 році він вдруге став бурмістром Львова, а у 2014 – втретє.

Його успіх серед мешканців міста пояснюється поцінуванням його зусиль щодо покращення інфраструктури міста та поліпшення його іміджу. За останні роки Львів увійшов до низки європейських рейтингів, наприклад, до рейтингу міст Європи, які варто відвідати, та у топ-100 найпопулярніших туристичних напрямків. Також Львів став найкомфортнішим українським містом у 2018 році, випередивши столицю та інші адміністративні центри.

Також за керування Садового у Львові стали активно розроблятися проекти реконструкцій старих будівель та змін найбільш відвідуваних точок міста (наприклад, у кінці 2018 року мер міста запропонував проект перебудови Львівського вокзалу та привокзальної площі).

Львовом як містом, у якому живуть, пишаються сумарно 99% городян, а тим фактом, що містом далі керує Андрій Садовий, задоволені 63% львів'ян, і серед них — 11% таких, які задоволені абсолютно. Схвалюють діяльність львівського бурмистра ще більше — сумарно 66% опитаних львів'ян (львівська влада опинилася на першому місці у рейтингу всіх українських міст).

Напади на Садового

Проте не всі громадяни задоволені діяльністю Андрія Садового. З 2014 року на будинок мера регулярно почали здійснювати напади: у липні нападники обстріляли будівлю з протитанкового гранатомета РПГ-18. У грудні невідомі знову з тієї ж зброї вистрелили в оселю кандидата. Будинок сильно постраждав — вибиті вікна та двері, частково пошкоджена одна стіна.

Сам Садовий зазначає, що  не отримував погроз від зловмисників ні під час першого обстрілу його будинку, ні тоді. При цьому мер Львова заявив, що не покину дому, адже більше йому немає де жити.

Вже у 2015 році у двір будинку Садового кинули гранату. Охоронці, що стежили за будинком, спіймали злочинця, який виявився бійцем 24-го окремого штурмового батальйону "Айдар" Сухопутних військ Збройних Сил України Олександром Гжівінскім. Тоді Садовий повідомив, що до нього надходили погрози, проте не поінформував про особу, яка їх надсилала, пославшись на таємницю слідства.

Сміттєвий колапс

За правління пана Садового збільшилася не тільки кількість туристів. Ще у 2016 році новообраний мер заявив про переповнене Грибовицьке сміттєзвалище, яке діє з 1957 року на Львівщині. З 2003 року  державний санітарний лікар Львівської області виніс постанову про припинення експлуатації полігону, проте через три роки полігон знову почав діяти, вже незаконно.

У 2016 році на сміттєзвалищі сталася пожежа, що спричинила зсув. Через це померло декілька вогнеборців, тому в листопаді того ж року суд зобов'язав владу Львова закрити Грибовицьке сміттєзвалище.

Не маючи місця для вивезення сміття, влада Львова просто нагромаджувала його на вулицях міста: в окремих районах обсяги сміття склали близько 9 тисяч тонн. Ці нагромадження створили неабияку небезпеку для містян - лабораторний аналіз ґрунту, взятого біля сміттєвих майданчиків у Львові, показав високий рівень бактеріального забруднення.

З літа 2016 року сміття зі Львова почали санкціоновано та несанкціоновано перевозити до інших областей. Станом на грудень 2016-го незаконне вивезення до інших областей тривало, а побудова спеціальних закладів і виробничих потужностей на території забруднення, зокрема пресувального заводу у Львові, саботувалися "активістами". Тож наступний час у багатьох областях та районах України виявлялися сліди скидання львівського сміття.

Сам мер пояснює незаконне вивезення договором зі сторонньою організацією.

"Те, куди ця організація вивозить сміття, мерія не контролює",

- зазначив він.

Мер Львова Андрій Садовий наголосив, що проблему зі сміттям має вирішувати центральна влада України, хоча прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що усі питання вже погоджено із владою міста. Садовий заявив про імовірний сценарій розвитку – завалити Львів сміттям та блокувати вивезення центральною владою: на сайті міської ради Львова було викладено 229 відмов на 495 звернень до обласних і місцевих рад України з проханням прийняти львівське сміття.

За оцінками ЛМР та деяких інших політичних діячів, сміттєвий колапс та його висвітлення у ЗМІ мало політичне підґрунтя і викликане політичними розбіжностями між Блоком Петра Порошенка та "Самопоміччю" Андрія Садового. Інші діячі вважають, що криза пов’язана із намаганням Садового перекласти розв'язання цієї проблеми на центральну владу.

У 2017 році Садовий підписав Меморандум, згідно з яким ЛМР зобов’язується зважувати побутові відходи та вивозити їх коштом бюджету міста.

"Кошти – 150 млн грн на 2017 рік – це не тільки на захоронення і компенсацію перевезень, а в тому числі кошти на виконання Меморандуму – на соціально-економічний розвиток територій. Якщо цього фінансового ресурсу не вистачить, то, однозначно, Львівська міська рада повинна буде додати коштів містам",

– зазначив голова облради Олександр Ганущин.

Наразі проблема до кінця не вирішена, проте сміття у Львові регулярно вивозять, щоправда, не завжди відомо, куди – нещодавно вантажівку зі львівським сміттям помітили на Київщині. До того ж, ЛМР станом на 2018 рік заборгувала понад 10 млн за перевезення відходів.

Передвиборча кампанія Садового

У 2018 році стало відомо, що Андрій Садовий має намір іти в Президенти-2019. Почав кандидат свою передвиборчу кампанію доволі агресивно: на білбордах висвічувалися слова "Наступний", а  ще згодом "Наступ". Проте пізніше мер Львова вирішив не "наступати", а закликати громадян змінити країну – так з’явився лозунг "Саме зараз!"

Сам Садовий вважає, що він вміє досягати успіху та керувати, а також звертає увагу на його досягнення у Львові.

"Результат можна побачити на власні очі",

- каже кандидат.

У своїй передвиборчій програмі Андрій Садовий акцентує увагу на подоланні зовнішньої агресії з боку РФ, на поверненні  українцям контроль за їхніми ресурсами, на модернізації країни та забезпеченні добробуту людям. Окрім того, мер Львова пропонує забезпечити справедливість і відповідальність влади та повернути громадянам довіру до неї.

До того ж, Садовий, сподіваючись на підтримку молоді, за допомогою своєї дружини, почав активно піарити себе у соціальних мережах, таких як Facebook, YouTube, та особливо Instagram. На підтримку Андрія Садового створено багато акаунтів, де розповідаються досягнення та переваги мера Львова як майбутнього Президента. Найчастіше це – короткі відеоролики, які спростовують звинувачення щодо Садового та які запевняють, що молоде покоління підтримує виключно його.

Майно та доходи

Нещодавно мер Львова задекларував свої доходи та заробітки дружини, а також майно та нерухомість.

Основні активи та грошові кошти, вказані в декларації, належать власне Садовому, проте житло кандидата у Президенти, дім, площею 660 кв. м і вартістю 4 млн 511 тис. гривень у Львові записаний на дружину Катерину Кіт-Садову. Окрім того, у власності дружини Садового є дві земельні ділянки у Львові площею 702 і 301 кв. м.

Подружжя має авто марки Merсedes-Benz 2012 випуску вартістю 667,5 тис. гривень, яке записано також на Катерину Кіт-Садову.

Варто зазначити, що дружина Андрія Садового є кінцевим бенефіціарним власником ЗАТ "Телерадіокомпанія Люкс" (телеканал "24"), ТОВ "Захід.нет", ДП "Телевізійна та радіомовна компанія Люкс", ЗАТ "Радіокомпанія Люкс", ПП "Вісма-Радіо-ТБ", ТОВ "Контакт-Інформ", ТОВ "Радіо" Континент", ТОВ "Телерадіокомпанія "Радіо великих доріг", ТОВ "Телерадіокомпанія "Белком" та львівського ТОВ" Королівський двір "(володіє 49% корпоративних прав).

Шанси кандидата на виборах

Оголосивши про бажання балотуватися у Президенти-2019, Садовий відкинув можливість об’єднатися з кимось із більш популярних кандидатів, наприклад, Анатолієм Гриценком. Наразі Садовий має парламентську фракцію, реальні оргструктури та досвід мера одного з найбільших міст країни, проте не має масштабної підтримки громадян.

За львівського кандидата готові проголосувати всього 2,2% опитаних, а 0,6% вважає, що Андрій Садовий виграє прийдешні вибори. При цьому за Садового не проголосувало б 8,4% опитаних. Логічно, що більшість електорату, що підтримує мера Львова – це галичани. А от південна та східна Україна не поділяє таких захоплень – за Садового у цих регіонах проголосували б лише по 1% опитаних.

Вже наступного тижня очікуйте огляд наступного кандидата – екс-власника компанії "Roshen" та чинного Президента України Петра Порошенка.

 

 

 

 

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах