Все  |  13.11.18  |  вівторок
 

Вибори 2019: Тимошенко та Зеленський впевнено очолили рейтинг

Згідно із загальним опитуванням, президентський рейтинг мера Львова Андрія Садового склав 1.8%.

Дослідження спільно провели Центр Разумкова, соціологічна група "Рейтинг" і Київський міжнародний інститут соціології.

Опитування проводилося по безлічі актуальних питань щодо політичного і соціального життя в Україні. Всього було опитано 10 тисяч українців старше 18-ти років. Вибірка складалася за параметрами віку, статі та регіону. Дослідження проводилося з 19-го жовтня по 2 листопада 2018 року.

З цікавих опитувань цього дослідження можна виділити питання "Виберіть три речі, яких не вистачає Україні". 64% респондентів проголосували за мир, 41% вибрали стабільність і 40% - порядок.

Далі було питання "Виберіть три найбільш актуальні загрози для України сьогодні". Респонденти з великим відривом обрали три пункти: Економічний занепад - 59%, масовий виїзд українців за кордон - 59%, зубожіння населення - 51%.

Українцям запропонували вибрати не більше трьох головних проблем сьогоднішньої України, з яких лідером виявився конфлікт на Сході України - 66% і корупція у владі - 43% респондентів.

Ну і далі соціологи проводили опитування, пов'язані з прийдешніми виборами президента України. Почали з питання про те, чи підуть українці взагалі на вибори, якщо вони відбудуться у найближчу неділю. 47% однозначно відповіли, що підуть, 28% скоріше так, 6% скоріше ні, 13% точно не пішли б і ще 6% не змогли відповісти на це питання.

Потім взялися за складання президентського рейтингу, лідером якого стала Юлія Тимошенко - 12.7%, на другому місці раптово опинився Володимир Зеленський - 7.6%, далі йде чинний президент Петро Порошенко - 6.3%, на четвертому місці Анатолій Гриценко - 6.2% і замикає п'ятірку лідерів Юрій Бойко - 5.5%. При цьому співак Святослав Вакарчук набрав 3.7%, а мер Львова Андрій Садовий всього 1.8%.

Якщо дивитися по регіонах, то Галичани найбільше підтримують Анатолія Гриценка і Юлію Тимошенко - по 12%, далі Петро Порошенко - 9% і Олександр Шевченко - 7% респондентів.

Якщо дивитися по партіях, то на першому місці очікувано виявилася "Батьківщина" - 13.3%, на другому місці партія Зеленського "Слуга народу" - 7.7%, а на третьому "Громадянська позиція" - 5.9%. "Опозиційний блок" набрав 5.8%, а БПП замкнув п'ятірку лідерів - 4.9%. "Самопоміч" Андрія Садового набрала всього 2.7% голосів респондентів.

Також було поставлено цікаве питання "За кого з кандидатів ви б не проголосували ні в якому разі". Перше місце в цьому рейтингу зайняв Петро Порошенко - 50.2% серед усіх респондентів. На другому місці Юлія Тимошенко - 27.3% і на третьому Арсеній Яценюк - 27,2%.

Нагадаємо, що українські студенти в Польщі не хочуть повертатися на Батьківщину. Лише 6% українських студентів, які зараз навчаються в Польщі, мають намір повернутися додому.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах