Все  |  06.12.18  |  четвер
 

Верховна Рада ухвалила закон про прилеглу зону морського кордону

Встановлено прилеглу зону України у 24 милі, що фактично вдвічі збільшує морську акваторію, яку здатні патрулювати українські Військово-морські сили.

Верховна Рада ухвалила закон «Про прилеглу зону України». За ухвалення цього законопроекту в другому читанні та загалом із техніко-юридичними поправками проголосували 244 народних депутатів за мінімально необхідних 226-ти.

Відповідно до закону, контрольована територія на морі розширюється на 12 морських миль. Отож, встановлено прилеглу зону України у 24 милі, що фактично вдвічі збільшує морську акваторію, яку здатні патрулювати українські Військово-морські сили.

Це має суттєво скоротити контрабандний трафік у Чорному морі, запобігти випадкам порушення державного кордону, вплинути на безпекову ситуацію в регіоні та забезпечити економічний суверенітет України.

Органи Морської охорони Державної прикордонної служби України мають право зупиняти, здійснювати огляд, переслідувати по гарячих слідах, затримувати судна та членів їхнього екіпажу за правопорушення у прилеглій зоні. 

У законі зазначено: якщо іноземне судно порушило митне, фіскальне (податкове), імміграційне (міграційне) та санітарне законодавство України і робить спробу зникнути, то уповноважений орган має право переслідувати таке судно по гарячих слідах з метою його затримання та притягнення до відповідальності згідно з Конвенцією ООН з морського права 1982 року. Право на переслідування припиняється тоді, коли переслідуване судно входить у територіальне море держави, під прапором якої плаває судно, або будь-якої третьої держави.

Цей закон набуває чинності на наступний день після його опублікування.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах