Все  |  15.03.14  |  субота
 

Верховна Рада розпустила кримський парламент

Парламентарії проголосували за проект постанови № 4461 про дострокове припинення повноважень кримської Верховної Ради.

За відповідне рішення проголосували 278 нардепів при мінімально потрібних 226. Інформація про те, хто і як саме голосував за цією постановою, доступна на сайті парламенту.

"Відповідно до пункту 28 частини першої статті 85 Конституції України, абзацу 5 частини першої статті 22 Конституції Автономної Республіки Крим, частини 6 статті 4 Закону України «Про Верховну Раду України Автономної Республіки Крим», враховуючи висновок Конституційного Суду України в Рішенні № 2 — рп/2014 від 14 березня 2014 року в справі про проведення місцевого референдуму в Автономній Республіці Крим про порушення Верховною Радою Автономної Республіки Крим Конституції України Верховна Рада України постановляє достроково припинити повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим",

- йдеться у постанові ВР.

Ця постанова стає чинною з моменту її ухвалення.

Крім того, ВР доручила профкомітету з питань держбудівництва та місцевого самоврядування призначити позачергові вибори до парламенту Криму.

Зазначимо, цими днями КС визнав нелегітимною постанову кримської ВР Криму про організацію загальнокримського референдуму, який повинен відбутися 16 березня 2014 року.

КС зокрема визнав, що ухвала парламенту Криму про організацію референдуму є недотриманням положення статей 2, 73, 85, 92, 133, 134, 135, 137 і 138 Конституції України. Також це рішення порушує закон про статус ВР Криму і статті 18 і 26 Конституції АРК.

Крім того, КС вирішив припинити діяльність кримської комісії з організації референдуму, припинити фінансування усіх заходів із його проведення і ліквідувати усі бюлетені та агітматеріали, що стосуються цієї події.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах