Все  |  09.03.18  |  п'ятниця
 

Вчені підтвердили, що собаки "бачать" носом

На їхню думку, собаки не тільки вміють йти за запахом, але й формувати завдяки йому віртуальну картину території.

Про це повідомляє сайт американського державного Університету штату Флорида.

Фахівці відзначають, що собачий зір поступається людському. Раніше вважалося, що ці чудові тварини бачать світ тільки в чорно-білому кольорі. Зараз цей міф вже розвіяли, але все-таки деякі кольори собаки не розрізняють, зокрема жовтий, зелений і червоний. Але цей "недолік" повністю перекриває дивовижний нюх і слух, які в багато разів перевищують наші можливості.

Наприклад, людське вухо здатне вловити звукові частоти в межах 12-20 кГц, а собаки чують частоти від 40 до 60 кГц. Завдяки великій кількості дрібних м'язів в кожному вусі, ці тварини вміло налаштовують свої "радари" і чують в чотири рази більше, ніж людина.

Але найсильнішим "інструментом" собак є нюх. Їх ніс має 300 мільйонів рецепторів, який дозволяє їм отримувати в 40 разів більше інформації, ніж людина. В результаті, собача здатність розрізняти запах перевершує в 10 тисяч разів наші можливості.

"Якщо провести аналогію із зором, що бачите ви та що бачу я на відстані в 300 метрів, собака може бачити за 4,5 тисячі кілометрів і дуже добре",

- каже працівник університету Джеймс Уолкер.

Проводячи експерименти, вчені припустили, що завдяки цьому, собаки формують у себе в мозку "картинку" навколишнього світу. Саме завдяки цій картинці, собака може орієнтуватися навіть у повній темряві. Однак, як саме це відбувається, вчені ще не знають.

"Нам складно уявити, як це - бути собакою і сприймати світ головним чином через ніс, тому складно створити відповідне дослідження, яке могло б відповісти на всі наші запитання",

- підкреслюють фахівці.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 1266

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах