Все  |  04.02.19  |  понеділок
 

В Японії риба пережила дев'ятьох імператорів

У ставку японського міста Гіфу жив парчевий короп на прізвисько Ханако. Цю рибу офіційно зареєстрували, як найбільш довгоживучу в світі.

Річ у тім, що з'явилася на світ ця рибина іще в 18 столітті, а ось померла тільки в кінці 20 століття. Повідомляється, що Ханако був не звичайним коропом, оскільки його завезли з Китаю в селекційному відборі. Перші підвиди цього коропа завезли в Японію в середні століття. Спочатку рибу вживали в їжу, але потім помітили, що у виводку почали з'являтися особини з дуже красивими плямами на лусці. Відповідно, рибу відбирали та схрещували, а потім продавали, як декоративну.

Перші новини про рибу-довгожительку з'явилися іще у 1966 році. Тоді на японському радіо розповіли історію про коропа, яким живе в одному зі ставків. Саме в цей рік Ханако офіційно зареєстрували в документах, і він став найвідомішим коропом в світі.

Протягом довгих років рибина знаходилася під наглядом одного з учених. Він зміг визначити реальний вік коропа - в 1966 році було встановлено, що ця цифра досягає 215 років. Уже пізніше вчені вирахували та встановили, що більшість таких риб можуть спокійно доживати до 170 років.

Ханако помер іще у 1977 році, коли йому було 226 років, але офіційно найстарішою рибою в світі його визнали нещодавно.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 1479

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах