Все  |  14.02.19  |  четвер
 

В Українців назбирались великі борги за електроенергію

Борги населення України за електроенергію продовжують зростати, повідомила голова нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах комунальних послуг та енергетики Оксана Кривенко.

Інформацію про це вона написала на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Оксана Кривенко підкреслила, що в минулому році заборгованість українських споживачів збільшилася sз 28,9 мільярдів гривень до 33,6 мільярдів гривень. Якщо ж брати загальну ситуацію, то за минулий рік споживачі витратили 105,1 млрд кВт, що становить 195 мільярдів гривень у грошовому еквіваленті. Такі показники є вищими, ніж в 2017-му році.

Також керівник нацкомісії зазначає, що борги за електроенергію здебільшого нарощують промислові підприємства, а не звичайні споживачі. Найгіршою є ситуація у Донецькій та Київській областях. Якщо брати показники детальніше, що в Донецькій області споживачі оплатили тільки 24% від вартості відвантаженої електроенергії, а от у  Київській області - 38%. Експерти ж при цьому відзначають, що через збільшення суми заборгованості за електрику може відбутися перегляд тарифів.

У відповідь на це аналітик Тарас Галайда заявив, що влада може знайти різні причини, аби тільки знову підвищити тарифів на електроенергію й інші комунальні послуги. Така картина безперервно спостерігається в Україні останні кілька років.

"Розкажуть про ціни в Європі, нагадають про зношених мережах, про те, що 20 років ніхто нічого не робив і ось час настав, про ринок і ринкових цінах, про вимоги МВФ, енергетичної незалежності та т.д., було б бажання, а привід знайдеться",

- підкреслив експерт.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах