Все  |  03.07.19  |  середа
 

В Росії висунули остаточні звинувачення 18 полоненим морякам

Українців обвинувачують у незаконному перетині російського кордону. Їм загрожує позбавлення волі на строк до шести років.

Росія висунула 18 українським морякам, які потрапили в російський полон у листопаді 2018 року, звинувачення в остаточній редакції. Про це у Facebook повідомив координатор групи адвокатів військовополонених моряків Микола Полозов.

"Слідство пред'явило обвинувачення в остаточній редакції військовополоненим: Віктору Беспальченку, Володимиру Варімезу, В'ячеславу Зінченку і Юрію Без'язичному. Також військовополонених і їхніх захисників ознайомили з результатами комісійної ситуаційної судової експертизи. Загалом, станом на сьогодні, обвинувачення в остаточній редакції пред'явлено 18 військовополоненим українським морякам",

- повідомив адвокат.

Полозов додав, що в рамках графіка слідчих дій очікується, що 4, 5 і 9 липня  обвинувачення в остаточній редакції буде пред'явлено щодо решти шести військовополонених українських моряків.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі Росії обстріляли та захопили українські катери "Бердянськ" і "Нікополь" та буксир "Яни Капу", які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя.

У полон потрапили 24 українські військовослужбовці, трьох з них було поранено.

Українців обвинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч.3 ст.322 КК Росії).

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов'язав Росію звільнити захоплених моряків і судна. Згідно з рішенням, Росія до 25 червня повинна була проінформувати суд про виконання наказу про звільнення українських моряків і суден.

Однак у Кремлі заявили, що Путін не має наміру виконувати вимогу Трибуналу ООН про негайне звільнення українських моряків.

Про це повідомляє УНІАН

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах