Все  |  14.08.17  |  понеділок
 

В Миколаєві виявили холеру

У місті готуються до можливого спалаху захворювання. Усі обласні та міські служби переведено у стан підвищеної готовності.

У пробах води, взятої з ріки Інгул у районі пішохідного Інгульського мосту, знайшли холерний вібріон Vibrio cholerea O1 біовар Eltor серовар Ogawa.

"Культуру знайдено Миколаївським обласним лабораторним центром МОЗ України, а підтверджено Одеським протичумним інститутом ім. І. Мечникова. Наразі не зафіксовано жодного випадку захворювання серед населення",

- йдеться в повідомленні прес-служби Миколаївської ОДА.

Усі обласні та міські служби переведено у стан підвищеної готовності.

Миколаївську обласну інфекційну лікарню, як зазначають, повністю укомплектували необхідними медикаментами на випадок розповсюдження хвороби, а в разі масового захворювання, опрацьована можливість розгортання польового шпиталю.

Крім цього, комісія з надзвичайних ситуацій МОДА рекомендувала Миколаївській міськраді заборонити купання та вилов риби в акваторії річок Інгул, Південний Буг, Дніпро-Бузького лиману, а також вжити невідкладних заходів щодо ліквідації місць стихійної торгівлі продуктами харчування.

Зазначимо, холера - це особливо небезпечна кишкова інфекція, яка проявляється діареєю, блювотою та інтоксикацією. Під час хвороби людина втрачає до 40 літрів рідини на добу, що за відсутності лікування, може призвести до смертельного зневоднення.

Холера передається фекально-оральним шляхом, найчастіше - при вживанні забрудненої води для пиття, миття посуду, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу.

Щорічно у світі на холеру хворіють 3-5 мільйонів людей, 100-150 тисяч з них помирають.

Нагадаємо, раніше у Ємені від холери померло майже 1600 людей.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах