Все  |  10.06.21  |  четвер
 

УЄФА заборонив напис “Героям слава” на формі збірної України

УЄФА зобов’язав прибрати з форми збірної України на Євро-2020 вітання “Героям слава”. У ньому знайшли політичний контекст.

Як повідомляє РБК-Україна, в УЄФА заявили, що залишили без змін наявність на формі збірної України карти з Кримом, оскільки діючі кордони держави з окупованим півостровом визнані ООН, а також привітання “Слава Україні”, яке було дозволено ще в 2018 році. Воно відповідає регламенту УЄФА, оскільки має загальне і неполітичне значення.

Спочатку представники організації не досліджували питання з контекстом відповідного вітання "Героям слава "детально, а після додаткової перевірки нібито виявили, що в ньому є політичний підтекст, а також історичний і мілітаристський сенс. Це порушує вимоги УЄФА щодо відстутності на формах політичних слоганів. Через це організація зажадала прибрати фразу з футболок для виступів на Євро-2020.

Зазначимо, що вітання “Слава Україні – Героям слава” з 2014 року є офіційним у Збройних силах України.

Нагадаємо, що минулої неділі була представлена оновлена форма збірної України для матчів Євро-2020. Спереду на футболках зображений контур території країни, на спині написано привітання “Слава Україні”, а під комірцем – “Героям слава”. Ця форма викликала масове обурення чиновників Росії, яке вилилося в скаргу Російського футбольного союзу в УЄФА. Після неї, власне, УЄФА і оновило вимоги до форми української збірної.

 

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах