Все  |  15.03.14  |  субота
 

Упродовж півроку курс долара не зростатиме

Значних коливань не передбачається. Остаточно курс долара може стабілізуватися до грудня. Про це повідомив президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жалило.

Зі слів експерта, наразі немає підстав, аби долар повернувся до докризового курсу.

«Говорити про повернення курсу долара до 8 гривень 10 копійок не доводиться. Зараз занадто багато джерел невизначеності»,

- пояснив експерт,

Водночас він зауважив, що на вітчизняну економіку і зокрема зміну курсу валют, можуть мати позитивний вплив позики МВФ та фіндопомога Євросоюзу.

«Сподіваюся, що будуть і позитивні меседжі. Особливо, коли ми отримаємо кредити від МВФ і допомогу від Європейського Союзу. Думаю, що курс долара буде коливатися на рівні 9-10 гривень за долар. Можливо, на кінець року, коли ситуація стабілізується і покращиться і відповідно курс таким і збережеться»,

- розповів Жалило.

Однак, тим не менш, експерт стверджує, що за теперішніх умов робити якісь прогнози дуже складно.

«До кінця року — чисто теоретично — від 9 до 10,5 — я б такий діапазон і залишив. Хоча прогнозувати зараз дуже важко»,

- резюмував він.

Нагадаємо, впродовж останніх 2 тижнів на міжбанку долар виріс із 8,82 гривні до 11,20 гривні, євро — з 12,09 гривні до 15,29 гривні. Зараз курс дещо стабілізувався. Один євро при цьому в більшості банків можна купити за 13,52 гривні, продати – за 12,5, а долар – по 9,63 і 9,1 відповідно. Банкіри кажуть, що зараз курс валюти на ринку завищений. Попри те, що долар і євро припинили швидко рости, вже подорожчали окремі групи товарів – передусім, імпортні.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 1719

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах