Все  |  13.04.19  |  субота
 

Умови миру на Донбасі можливі у найближчому часі

Президент України Петро Порошенко переконаний, що переговори в "нормандському форматі" найближчим часом дозволять вийти на умови повернення миру на Донбасі.

Про це він заявив в інтерв'ю українським телеканалам.

"Я підкреслюю, що коли Путін зрозуміє, що президент Порошенко має підтримку більшості українців, тоді, як сказав президент Макрон, буде відкрито для" нормандського формату" вікно можливостей, - сказав Петро Порошенко.

Він також додав, що за станом на зараз альтернативи "нормандського формату" не існує, оскільки у ньому представлені всі країни-члени Європейського Союзу з чіткою координацією Сполученими Штатами Америки. Чітка координація дій, за словами Порошенка, призведе до встановлення миру на Донбасі або Україною, або продовженням чи посиленням санкцій щодо Російської Федерації.

"Росія платить дуже високу ціну в цій абсолютно безглуздій війні, абсолютно безглуздій агресії. І саме тому моє тверде переконання, що нам вдасться вийти на умови, коли запанує мир на Донбас. Це може бути зроблено вже найближчим часом", - зазначив Глава держави.

Разом з тим, Порошенко підкреслив, що зустрічі з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель і Президентом Франції Еммануелем Макроном, які відбулися 12 квітня, продемонстрували, що Україна і він, як президент, мають тверду підтримку лідерів Європейського Союзу.

Порошенко також висловив переконання, що українці не допустять ситуації, при якій президентом стане "слабкий кандидат", з котрим Російська Федерація зможе домовитися про капітуляцію України.

"Росія взяла паузу, сподіваючись, що Петро Порошенко не вийде до другого туру. Зараз вона сподівається на те, що Порошенко не буде обраний і буде інший, слабкий, кандидат, з яким буде дуже легко Росії без участі західних партнерів, один на один, тихенько домовитися і вийти на умовах Росії, де-факто - вийти на капітуляцію України", - зазначив Петро Порошенко.

Глава держави також висловив своє переконання, що перш за все українці не допустять до такого розвитку подій.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах