Все  |  05.10.21  |  вівторок
 

Українців хочуть садити до в’язниці за фальшиві довідки про вакцинацію

Величезний штраф та в’язниця: українців хочуть жорсткіше карати за підробку COVID-сертифікатів. У середу, 6 жовтня, на профільному медичному комітеті ВР мають розглянути відповідний законопроєкт. Передбачається три види відповідальності за фальшування довідок.

Як інформує “Варта 1” з посиланням на УНІАН, Міністерство охорони здоров’я ініціює посилення відповідальності за купівлю-продаж фальшивих довідок про вакцинацію.

Про це кореспонденту УНІАН повідомила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.

“Міністерство охорони здоров’я ініціювало посилення кримінальної відповідальності для тих людей, які вчиняють неправомірні дії стосовно підробки документів про профілактичні щеплення. Наразі законопроєкт пройшов схвалення урядом і переданий до парламенту. Завтра має відбутися засідання профільного комітету ВР о 15:00”,

– розповіла вона.

За її словами, передбачається три види відповідальності:

за використання фальшивої довідки про вакцинацію (штраф до 34 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі);

покарання медичного працівника, який вніс неправдиві відомості про вакцинацію (штраф до 68 тисяч гривень або до 2 років позбавлення волі та позбавлення права обіймати посаду);

за виготовлення та продаж підроблених COVID сертифікатів (штраф до 170 тисяч гривень або позбавлення волі до 3 років).

Як повідомлялося, в Україні суд виніс перший вирок лікарю за підробку COVID-сертифікатів.

За інформацією Національної поліції, лікар отримав штраф 34 тис. грн і його позбавили права діяльності за фахом на один рік.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що МОЗ продовжує співпрацювати з поліцією і сприятиме слідству, щоби покарати тих, хто підробляє документи про вакцинацію від COVID-19.

У відомстві нагадали, що минулого тижня було направлено подання до власників закладів охорони здоров’я із вимогами відсторонити керівництво 15 лікарень, лікарі яких підробляли COVID-сертифікати про вакцинацію.

 

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 
Спецтема: коронавірус COVID-19
Суспільство • переглядів: 81769
Мінцифра презентувала нові послуги у "Дії"
Наука та ІТ • переглядів: 988