Все  |  26.03.18  |  понеділок
 

Українського хакера викрили у взламі комп’ютерів світових банків

З 2016 року чоловік є учасником хакерського угрупування "Cobalt", члени якого причетні до масових атак на різноманітні світові банки.

Працівники Київського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції встановили причетність 30-річного мешканця Києва до розробки вірусів, кібершпигунства та продажу персональних даних громадян з усього світу.

Хакер також збував різноманітне шкідливе програмне забезпечення, а його віруси використовувалися для отримання віддаленого доступу до комп’ютерів жертв та подальшого повного контролю над ними.

Після отримання доступу до комп’ютера, зловмисник отримував персональну інформацію та банківські реквізити усіх клієнтів банку чи готелю, комп’ютер яких було уражено. Отриману інформацію – продавав.

Встановлено, що під час однієї із таких оборудок йому вдалося продати близько 140 тисяч реквізитів банківських карток. Тоді, за попередніми підрахунками, сума "гонорару" становила майже 1,5 мільйона доларів.

Кіберполіція провела санкціоновані обшуки за адресами реєстрації та проживання зловмисника. Під час обшуку поліцейські вилучили комп’ютерну техніку та флеш накопичувачі.

"За результатом їх попереднього огляду спеціалісти з кіберполіції виявили інформацію щодо електронних поштових скриньок, які використовувалися для незаконного втручання.
Також виявлено бази даних веб-ресурсів мережі Інтернет, до яких незаконно було отримано доступ, скомпрометовані дані банківських карток, доступи до систем клієнт банків громадян країн Європи та Сполучених Штатів Америки та сканкопії паспортів, як громадян України, так і інших країн світу",

- йдеться в повідомленні.

У межах кримінального провадження розпочатого за ст. 361 КК України встановлюються йнші причетні до злочину особи.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах