Україна  |  12.07.19  |  п'ятниця
 

Українські суди хочуть пристосувати до потреб відвідувачів з дітьми

Планують облаштовувати baby room та кімнату «маленький свідок»

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у фейсбук.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування судів. Одна з пропозицій змін, яка наразі вивчається – адаптувати будівлі і приміщення судів до потреб відвідувачів з маленькими дітьми.

Мова йде не лише про облаштування дитячої ігрової зони («baby room») в публічному просторі судів, а й проектування окремої кімнати — «маленький свідок» для неповнолітніх учасників судового процесу, яким іноді необхідно надавати свідчення у ході судового засідання.

«Сьогодні у чинних застарілих нормах щодо проектування судів відсутні будь-які вимоги для влаштування зручностей чи окремого простору для відвідувачів з маленькими дітьми. А це потрібно робити. Більш того, у чинному ДБН не враховуються випадки, коли учасниками судового процесу можуть бути діти і вони мають надавати свідчення. А для якості і ефективності цих свідчень звичайно, що дитині потрібна сприятлива і дружелюбна атмосфера, правильне налаштування. Щоб вона не відчувала себе боязно чи погано. Тому зараз, оновлюючи ці норми, одна з пропозицій — обов’язково передбачати окрему дитячу ігрову зону у публічному просторі судів — “baby room” та окреме приміщення для надання свідчень неповнолітніми свідками»,

— сказав він.

Наразі фахівцями та експертами аналізується існуючий закордонний досвід у тому, якими повинні бути ці приміщення, їх розміри, вимоги до облаштування та обладнання. Наприклад, у судах Польщі кімнати для надання свідчень неповнолітніми свідками проектують з непомітними відеокамерами, мікрофонами і спеціальним дзеркальним вікном, яке веде у залу судових засідань.

Найголовніше завдання цих кімнат – насамперед уникнення психологічних травм у дітей у ході судових справ. Тому вони проектуються максимально комфортними, простими і зовсім не нагадують судову установу.

Про це повідомляє Varta1

 
 

Коментарі (1) перегляди: 544

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах