Україна  |  11.09.19  |  середа
 

Поріг незворотних змін: температура в Україні збільшилась на два градуси і більше

Загалом десята частина планети подолала погрозливу позначку.

Протягом сторіччя спостережень погоди на значній території планети середня температура повітря збільшилась на 2 градуси Цельсія і більше – поріг у два градуси потепління багато науковців та захисників довкілля називають "червоною лінією", після якої планета не зможе уникнути катастрофічних та незворотних наслідків.

Видання Washington Post опублікувало мапу, засновану на даних незалежного некомерційного фонду Berkeley Earth, орієнтованого на аналіз даних про температуру земель для кліматичної науки.

Дані досліджень показують, як температура останніх п'яти років (2014-2018) змінилась відносно спостережень перед початком 20 століття (1880-1899 років).

На мапі видно, що в Україні, окрім Криму та крайніх південних смуг материкової частини , температура за сто років зросла на 2 і більше градусів – найбільше середня температура зросла на Півночі і Заході.

Також зазначається, що двоградусну позначку подолала десята частина планети. Близько 20% Землі потеплішали на 1,5 градуси – цей показник нацковці називають напруженим.

Найбільше потеплішано за сторіччя у Арктиці – там температура подекуди зросла на 6 градусів, також високі темпи показали Середня Азія, Європа, Північна Азія.

Протягом останніх п’яти років небезпечну позначку подолали від 8 до 11 відсотків Земної кулі, протягом 10 останніх років – 5-9%, тобто за п’ять років показник збільшився на 40%.

Науковці зазначають, що території, які пройшли "червону лінію" зазнають найбільших змін. Екстремальне потепління "допомагає" розпалювати пожежі на Алясці, зменшувати льодовики в Альпах і топить вічну мерзлоту на північно-західних територіях Канади, змінює морські екосистеми. Дослідники кажуть, що постає питання про зміну поняття "норми" у кліматичних питаннях, адже у найближчі десятиліття Земля, згідно з очікуваннями науковців, не охолоне.

Про це повідомляє ТСН

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах