Україна  |  02.04.13  |  вівторок
 

Кому за 45, може йти вчитися

Якщо людині виповнилось 45 років і вона має щонайменше п'ятнадцять років страхового стажу, - може йти здобувати нову професію.

Також вона має право піти на курси підвищення кваліфікації за державний кошт. 
Це передбачає урядова постанова про «Затвердження порядку видачі ваучерів для підтримки конкурентоздатності осіб на ринку праці», яку було прийнято 21 березня.
Тут усе логічно, - багато людей, які отримали професію двадцять- тридцять років тому, відтак не можуть знайти роботи за фахом через те, що він застарів. А пенсія ще нескоро, тому існує потреба у перекваліфікації. Скажімо, в окремих коледжах і нині навчають на операторів комп’ютерного набору, попри те, що послугами набірниць майже ніхто не користується. Хоча на початку 90-х вони були доволі затребуваними спеціалістами. Втім, здобути вищу освіту завдяки ваучеру не вийде. Його вартість встановлюють у межах вартості навчання, але не більше десяти прожиткових мінімумів (нині це 11,47 тисячі гривень). Це менше, аніж рік навчання в університеті, хоча на курси підвищення кваліфікації вистачить. У Мінсоцполітики роблять прогнози, що цьогоріч такі ваучери використають до двадцяти тисяч українців.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 2617

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e