Все  |  17.01.18  |  середа
 

Україна знову почне купувати газ у "країни-агресора"

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв говорить про "привабливу ціну" російського газу. Насправді, таке зобов'язання наклав на Україну Стокгольмський арбітраж.

Коли перед Новим роком "Нафтогаз" радісно рапортував про перемогу над "Газпромом", в поле зору українських ЗМІ майже не потрапив один із пунктів рішення Стокгольмського арбітражного суду. А саме - зобов'язання щорічно купувати у Росії 5 млрд кубометрів природного газу.

Тепер правління "Нафтогазу" намагається вийти з цієї ситуації, пояснюючи відновлення співпраці з "Газпромом" привабливими цінами. Відзначимо, що після рішення Стокгольмського арбітражу Президент України Петро Порошенко також заявив, що готовий купувати газ у країни-агресора.

Про готовність відновити співпрацю з російським "Газпромом" заявив на прес-конференції голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Нафтогаз" планує імпортувати з двох напрямків (російський і реверсний газ з ЄС - ред). Ціна, яку зараз зобов'язаний встановити "Газпром", є дуже привабливою. Цим треба користуватися",

- сказав Коболєв.

Він пояснив, що з 2018 року "Нафтогаз" купить 4-5 млрд кубометрів газу у російського "Газпрому", але не назвав саму ціну.

Нагадаємо, що НАК "Нафтогаз України" з кінця 2015 року не поставляв газ з Росії, а купує так званий "реверсний газ" у країн ЄС: Угорщини, Польщі, Словаччини.

Як раніше повідомлялося, в квітні уряд підвищить ціни на газ для населення України. Тарифи підвищаться майже на 10%. Переглядати вартість газу Кабінет міністрів обіцяє кожні півроку.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...