Все  |  26.05.18  |  субота
 

Угорщина вимагає від НАТО переглянути співпрацю з Україною

Ця країна, як повноправний член Альянсу, хоче таким чином змусити Україну переглянути закон про освіту, який на її думку, порушує конституційні права національних меншин.

Про це йдеться в офіційному меморандумі, який направив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан в штаб-квартиру НАТО генеральному секретарю Йенс Столтенбергу.

У документі Орбан стверджує, що "українська держава ослабла до того, що не здатна виконувати свої базові зобов'язання, зокрема забезпечувати верховенство права і здійснювати ефективне економічне, соціальне і політичне керівництво".

Угорщина пропонує розробити нову політику НАТО щодо України.

"Не дивлячись на безпрецедентний рівень політичної підтримки та фінансової допомоги, уряд України не демонструє ні політичної волі, ні здатності реалізувати змістовну програму реформ. Щоб зберегти стабільність в регіоні на східному кордоні альянсу, НАТО слід адаптувати свою політику щодо України до цих нових обставин",

- йдеться в документі.

Угорщина також стверджує, що Україна як держава зараз хитка і вразлива щодо зовнішнього і внутрішнього впливу.

"Дійшло до того, що Україна вже стає викликом для безпеки своїх сусідів,  Угорщини тощо",

 - стверджується в меморандумі.

При цьому Угорщина готова переглянути цю позицію, якщо українська влада скасує положення закону про освіту, який вводить заборону на використання мов національних меншин України у процесі навчання.

Офіційна реакція генерального секретаря Альянсу Йенса Столтенберга на цей документ поки невідома.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах