Все  |  22.11.18  |  четвер
 

У США успішно випробували літак без двигуна

Вчені сподіваються, що цей винахід у майбутньому допоможе знизити викиди вуглецю авіаційною промисловістю в усьому світі.

Перший у світі "твердотілий" літак, який не має рухомих частин у тяговій системі, успішно пролетів на відстань 60 метрів, пише The Guardian.

Це свідчить, що літаки, важчі за повітря, можуть літати без реактивних чи гвинтових двигунів.

Науковці Массачусетського технологічного інституту кажуть, що це прорив у технології "іонічного вітру", яка використовує потужне електричне поле для генерації заряджених іонів азоту, що потім витісняються із задньої частини літака, створюючи тягу.

У прототипу є дроти 600 Вт на передній частині крил, через них проходить 40 тисяч вольт електричного струму. Цього достатньо, щоб індукувати "електричні каскади", які заряджають молекули повітря біля дроту. Ті заряджені молекули потім йдуть вздовж електричного поля до другого дроту на задній частині крила, наштовхуючись на молекули нейтрального повітря, і передаючи їм свою енергію. Потім нейтральні молекули повітря створюють потік у задній частині літака, забезпечуючи тягу.

В найближчому майбутньому команда вчених сподівається збільшити діапазон і швидкість роботи літака, а також збільшити розмір самої машини. Потенційні програми в перспективі включають безшумні безпілотники.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах