Все  |  18.04.19  |  четвер
 

У садочку Львова виявили порушення санітарних норм і стафілокок

Після цього випадку планують перевірити харчоблоки всіх дитячих садочків Львова.

У Львові було завершено епідеміологічне розслідування у садочку №168 з огляду на те, що шестеро дітей цього дошкільного навчального закладу потрапили до лікарні з гострою кишковою інфекцією.

Заступниця начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби Львівщини Олена Улашина зазначила, що:

«Ми разом з лабораторним центром МОЗ у Львівській області провели перевірку дитячого садочка. Виявили порушення. Наприклад, там, де були сирі риба і м’ясо, брудні овочі, водночас готували салати. На кухні також не було термометрів, що вимірюють температуру всередині м’ясних і рибних страв, тобто був відсутній контроль за їхньою готовністю. Ще ми виявили, що на частину страв не було технологічних карток».

Також фахівці перевірили групи, де навчались діти. І ось що виявилося.

«В одній групі виявили, що інвентар для прибирання групи зберігався в туалеті для персоналу – це порушення. Також обстежили персонал – 21 людину. У трьох помічників вихователів груп виявили золотистий стафілокок. Наразі їх відсторонили на 10 днів від роботи для лікування», – повідомила Олена Улашина.

Наявність патогенів, зокрема золотистого стафілокока, було виявлено у змивах із поличок з іграшками, з посуду, з інвентарю, з приладів.

У Лабораторному центрі проведено заключну дезінфекцію. Було складено протокол і винесено припис за порушення санітарних норм.

Як раніше повідомлялося, у ДНЗ №168 було тимчасово припинено навчання на період проведення розслідування і виконання аналізів. Однак зі 16 квітня садочок знову запрацював.

За словами заступника керівника Лабораторного центру МОЗ у Львівській області Олега Когута, у дітей, котрі потрапили в лікарню, був діагноз «ротавірусна інфекція».

Згідно з наказом директора департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Галини Слічної, наприкінці минулого тижня створено комісію, яка протягом місяця перевірить харчоблоки дитячих садочків Львова. До складу цієї комісії ввійшли керівники навчальних закладів, медичні працівники, а також планують залучити Держпродспоживслужбу.

«У всіх закладах дошкільної та шкільної освіти обов’язково працівники проходять щорічний медогляд, що передбачає певний спектр лабораторних аналізів. Жодна людина не була допущена до роботи без цього огляду», – розповіла керівник управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик.

Нагадаємо, що 6-10 квітня 2019 року шестеро дітей, котрі навчались у садочку №168 потрапили до інфекційної лікарні з діагнозом «гостра кишкова інфекція». Батьки однієї дитини відмовились від стаціонарного лікування.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах