Все  |  08.11.18  |  четвер
 

У Раді ухвалили новий закон про "євробляхи"

Законопроект у другому читанні підтримало 250 депутатів з 226 необхідних.

Закон номер 8487 про зменшення акцизів на ввезення автомобілів був прийнятий на засіданні Верховної Ради сьогодні, 8 листопада. 

Основним нововведенням у системі оподаткування при ввезенні транспортних засобів з іноземною реєстрацією стало те, що тепер акцизом буде обкладатися не одиниця об'єму двигуна транспортного засобу, а безпосередньо одиниця легкового транспортного засобу.

ДОПОВНЕНО

Стало відомо, як саме буде розраховуватись ціна на ввезення легкових автомобілів. Забігаючи наперед можна сказати, що тариф значно вигідніше попереднього.

Тепер податок для авто із бензиновим двигуном буде 50 євро, а на дизель - 75. Однак це лише базовий показник, до нього мають бути застосовані коефіцієнти, тобто базову вартість будуть множити на коефіцієнт віку і двигуна і тільки потім виводити точну суму акцизу на транспортний засіб.

Що ж це за коефіцієнти?

Коефіцієнт двигуна - показник об'єму двигуна, який буде ділитися на 1000.

Коефіцієнт віку - кількість повних календарних років.

Формула виглядає так:

Базова ставка х Коефіцієнт двигуна х Коефіцієнт віку = Сума акцизного податку.

Приклад розрахунку акцизного податку для авто з бензиновим двигуном:

Об'єм двигуна 2000 см3, рік випуску авто 2012 (повних 5 років)

50 (євро) х 2(2000 см3/1000) х 5(років) = 500 євро.

Приклад розрахунку акцизного податку для авто з дизельним двигуном:

Об'єм двигуна 1 600 см3, рік випуску авто: 2007(повних років 10)

75(євро) х 1,6(1600 см3/1000) х 10(років) = 1200 євро.

І хоча мова йшла про те, щоб взагалі прибрати показник об'єму двигуна з розрахунку вартості, формула працює так, що він не буде істотно впливати на розмір акцизу. Також відзначимо, що податок на старі автомобілі буде більше, що має спонукати покупця брати новіші автомобілі.

Нагадаємо, що у Києві знову збираються "євробляхери". Автомобілісти з усієї країни продовжують пікетувати будівлю парламенту, вимагаючи зниження акцизів на розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах