Все  |  05.05.21  |  середа
 

У Польщі підтвердили кілька вогнищ індійського штаму Covid-19

Наразі повідомлено про 16 викритих випадків зараження індійською мутацією коронавірусу.

У вівторок, 4 травня, Державна санітарна інспекція Польщі повідомила про виявлення декількох вогнищ зараження так званим індійським штамом коронавірусу у сестер-місіонерок у Катовицях, Варшаві та Заборуві поблизу столиці Польщі. Підтверджено кільканадцять випадків індійської мутації, - повідомив виконувач обов’язків головного санітарного інспектора Кшиштоф Сачка. Він додав, що у будинку зібрань Сестер Місіонерок Любові Мати Терези з Калькутти у Катовицях захворіло 10 осіб.

Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.

Епідеміологічне опитування підтвердило, що частина сестер із цього зібрання брала участь у реколекціях у Заборуві неподалік Варшави, де була також черниця з Індії. За словами Кшиштофа Сачки, обидва вогнища вивчили. Згодом повідомили про ще одне виявлене вогнище у домі сестер-місіонерок у Варшаві:

«У вогнищі в Катовицях підтверджено 27 заражених осіб, із них 4 випадки – індійська мутація. У випадку Варшави і Заборува загалом підтверджено 24 заражені особи, із них 8 підтверджених випадків індійського штаму».

За словами виконувача обов’язків головного санітарного інспектора, ці вогнища ізольовані та перебувають під повним наглядом санітарної інспекції.

Раніше міністр здоров’я Польщі Адам Нєдзєльський повідомив, що у країні виявили два вогнища індійського штаму коронавірусу. Один – у Варшаві, а другий – у Катовицях.

Загалом, як сказав він під час пресконференції у вівторок, у Польщі викрили 16 випадків цієї мутації:

«Наразі маємо 14 зразків із цих двох вогнищ, що підтверджують індійську мутацію. Загалом наразі є щонайменше 16 випадків, але ці вогнища поблизу Варшави і в Катовицях – це вогнища, що охоплюють більше число осіб, ніж ці 14 ідентифікованих індійських мутацій».

Міністр Нєдзєльський застеріг, що нові штами коронавірусу можуть призвести до чергового сплеску заражень. Він нагадав, що третя хвиля пандемії була породжена британським штамом. За словами експертів, найефективнішим способом захисту від нових мутацій коронавірусу є якомога швидша вакцинація населення країни.

Станом на вівторок у Польщі зробили вже приблизно 12 млн щеплень проти коронавірусу. Повний цикл вакцинації, тобто двома дозами вакцин фірм Pfizer, Moderna і AstraZeneca або однодозовим препаратом Johnson&Johnson, защепилося понад 3,1 млн осіб.

Про це повідомляє dailylviv

 
 

Коментарі (0) перегляди: 1091

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах