Все  |  28.04.17  |  п'ятниця
 

У Львові знайшли останки понад 40 жертв комуністичного режиму

Львівські історики на території садового кооперативу "Світоч", розташованого в 6-ому Топольному провулку у Львові продовжили пошук людських останків.

Раніше, в 50-х роках, ця ділянка була частиною території режимного об’єкту львівської пересильної тюрми №25, на місці якої зараз облаштовано "Музей території терору". Тіла в'язнів, які гинули в нелюдських тюремних умовах, закопували на кладовищі.

Проведення розкопок у Топольному провулку почалося у 2013 році, коли господар земельної ділянки вперше натрапив на людські останки. Під час попередніх робіт, які здійснювалися впродовж двох сезонів, в цьому місці було виявлено рештки 511 людей. Про них згадав заступник керівника КП "Доля" Ярослав Онищук.

"Попередні роки ми буквально на декількох останках бачили елементи насильницької смерті: переламана черепна коробка, кульові отвори. Але це були винятки. Здебільшого це люди, які не могли витримати тих умов. Це малолітні діти, жінки, старші люди",

– розповів він.

На частині ділянки, яку розкопали зараз, науковці виявили понад 40 людських скелетів. В основному, це рештки людей старшого віку. На останках збереглися сліди ампутації кінцівок, трепанації черепа. За припущеннями фахівців, тодішні студенти-медики могли вчитися на тілах померлих людей.

Після ексгумації, яка триватиме ще кілька місяців, знайдені рештки разом з іншими планують перепоховати на Личаківському цвинтарі.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...