Все  |  12.02.19  |  вівторок
 

У Львові лікарі "швидкої допомоги" налаштовані на страйк

П'ять вимог до керівництва області висунули львівські лікарі "швидкої допомоги" і сподіваються побачити дії влади до 1 березня.

У понеділок, 11 лютого, працівники Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф мали зустріч з керівником Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою та чиновниками. У зустрічі взяли участь коло 300 працівників "швидкої допомоги".

Про це розповів лікар невідкладних станів Степан Железняк.

Серед вимог, яка висунули медики висунули, були озвучені, зокрема, підвищення заробітної плати, зменшення кількості непрофільних викликів, покращення умов праці, звільнення старих кадрів. Медики висловили своє незадоволення тим, що водій "швидкої" отримує на руки 4 тисячі гривень, а лікар вищої категорії – 4100 гривень, складність вчасного прибуття на екстрені виклики при великій кількості викликів на звичайну застуду. Також лікарі хотіли б, щоб їх забезпечили новою формою, якою користуються ще з Євро-2012 та звільнити керівника львівської станції швидкої допомоги Наталію Поважук, про що мова іде вже 2 роки.

"Ми зібрали 800 підписів за її звільнення. Ми розуміємо, що в одну мить людину не можна звільнити, але хочемо, щоб її принаймні усунули від керівної посади. Коли керівником був Володимир Похмурський, то вона ще поводилась тихо, а тепер знову протягує свою команду", – каже Степан Железняк. 

Володимир Похмурський звільнився з посади керівника Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на початку 2019 року. 

На зустрічі, зі слів Степана Железняка, не порушували питання з машинами швидкої допомоги, хоча воно актуальне. Статистика, яку враховує область, виводить середню кількість викликів, яких є, наприклад, 6 при 10 по місту і 1-2 в районі за ніч. 

"Минулого року закупили сім машин, дві передали місту, решту – в область. А тим часом старі газельки віджили своє, і кількість машин загалом не збільшилась. А ми обслуговуємо мільйонне місто, хоч влада і заперечує ці цифри, та ще 15-кілометрову зону навколо", – пояснює Степан Железняк. 

На зустрічі, за словами Степана Железняка, домовились до того, що вимоги лікарів "Швидкої допомоги" розглянуться на сесії Львівської обласної ради.  у кінці лютого.

"Ми дали час до 1 березня. Якщо не побачимо якихось конкретних дій, то будемо спочатку вдаватись до італійського страйку або в межах трудового законодавства припинятимемо роботу на 6 годин. У нас ще є козирі, про які ми наразі не говоримо, але які можуть зупинити роботу "швидкої" в усьому місті. Наразі ми не хочемо до цього вдаватись, бо розуміємо, що це призведе до багатьох смертей", – каже Степан Железняк. 

Італійський страйк – різке зниження працівниками темпу роботи, при якому вони навмисно дуже ретельно дотримуються посадових інструкцій та бюрократії. Також він передбачає повне припинення роботи за умови перебування на робочому місці. 

 
 

Коментарі (2) перегляди: 1148

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах