Все  |  12.11.19  |  вівторок
 

У Львові каналізація забруднила парк

Екологи дослідили воду та грунти у Скнилівському парку, виявлено цілий букет забруднюючих речовин через витоки стічних вод.

Як повідомляє Держекоінспекція у Львівській області, 24 жовтня 2019 року під час обстеження території Скнилівського парку в Залізничному районі міста Львова, де виявлено витоки стічних вод на земельні ділянки парку, спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції відібрали проби вод та ґрунтів для проведення лабораторних досліджень.

За результатами проведених аналізів у відібраних пробах вод виявлено високий вміст забруднюючих речовин (амоній, фосфати, біохімічне споживання кисню (БСК5), хімічне споживання кисню (ХСК), аніонні СПАР), які характерні для стічних неочищених вод. В річці Зимна Вода, нижче Скнилівського парку визначено високу концентрацію амонію - 27,0 мг/дм3, БСК5 - 160 мг/дм3, ХСК - 480 мг/дм3, кисень розчинений - 2,2 мг/дм3 (при нормі не нижче 4,0 мг/дм3).

У відібраних пробах ґрунтів в районі витоків стічних вод виявлено перевищення вмісту забруднюючих речовин відносно фонової проби:

  • в пробі № 1, відібраній на місці витоку стічної води у Скнилівському парку - азот амонійний в 1,5 рази, п'ятиоксид фосфору в 107,7 рази, нітрати в 6,7 рази;
  • в пробі № 2, відібраній приблизно 170м на південний схід від проби № 1 у Скнилівському парку - п'ятиоксид фосфору в 34,2 рази, нітрати в 5,3 рази;
  • в пробі № 3, відібраній приблизно 180м на південний схід від проби № 2 з берега підтопленої території у Скнилівському парку - п'ятиоксид фосфору в 20,5 рази, нітрати в 4,7 рази.

Про це повідомляє lviv.sq.com.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах