Все  |  07.09.18  |  п'ятниця
 

У Львові демонтують Монумент Слави

Орієнтовно 300 тис. гривень потрібно, щоб демонтувати пам'ятник радянським солдатам, розташований на вул. Стрийській у Львові. Для цього скоро оголосять тендер.

Про це повідомив на брифінгу заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

"Ми кілька місяців вирішували як саме мають демонтувати стелу, бо це складна конструкція на малій території. Ми отримали технічні висновки, як саме стелу демонтують та незабаром оголосимо тендер", – розповів Москаленко.

З метою демонтажу, за словами голови Галицької районної адміністрації Андрія Зозулі, можна застосувати два технічно продумані методи. В одному методі конструкція стели буде розбиратись поступово зверху донизу, в іншому - валитись.

Компанія, що стане переможцем тендеру, повинна протестувати демонтаж цими двома методами. На це виділено 300 тис. гривень. Навколо Монументу Слави зараз стоїть паркан, захищаючи перехожих від можливого травмування.

Фонди музею "Територія терору" поповняться окремими елементами пам'ятника. Інженер-конструктор Ігор Кархут та фахівці "Львівської політехніки" розробили технічну документацію демонтажу. Сам демонтаж може початись вже в цьому році.

Монумент Слави став суперечливим пам'ятником, бо багато разів піддавався вандалізму. З огляду на цю обставину, минулого року була створена спеціальна робоча група по роботі з пам'ятником.

До остаточного рішення про демонтаж доклався випадок, що стався під час сесії міської ради минулого тижня. У рамках законодавства про декомунізацію, на пленарному засіданні мали розглянути запропоновану ухвалу про демонтаж пам'ятника. Ухвалу не розглянули, а найближчим часом пам'ятник облили червоною фарбою й намагалися зірвати зірку. 

18 квітня виконавчий комітет ЛМР дав дозвіл, за яким обгородили Монумент Слави у Львові, виділивши на це 400 тис. гривень. На місці пам'ятника радянським солдатам встановлять Меморіал українським героям.  

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах