Все  |  06.06.19  |  четвер
 

У "Дзизі" відкрили виставку, яка до закриття має видозмінитись

У Львові в арт-центрі "Дзиґа" відкрилась виставка "Сакральний Гербарій". Це мистецький проект Мар’яна Пирога.

У виставлених на експозицію роботах автор досліджує духовний вимір ботанічного світу та ботанічне таїнство.

70 робіт, які формують виставку, за словами Мар'яна Пирога, об'єктами, які  складаються з сакральних артефактів, ілюстрацій, священних текстів та епізодів з життя Ботанічних Святих, а також відтворених в інсталяції певних подій.

Вони створені з гілок дерев, листків, квітів. Деякі роботи нагадують гербарій, наклеєний на дерев’яні пофорбовані дошки та наповнений художнім змістом. Інші скомпоовані з кількох елементів у проекції, які можна розгледіти через спеціально  прилаштовану лупу.

 Святе письмо очима рослин. Шана стихії, уклін їй та молитва. Конкретики немає. Проект буде жити своїм життям", - розповів автор.

Свій проект "Сакральний Гербарій" Мар'ян Пиріг вважає еволюційним. Він буде його допрацьовувати, домальовувати і доробляти вже в галереї під час експозиції. Тому на закритті "Сакральний Гербарій" буде виглядати зовсім по-іншому ніж на відкритті.

На підтвердження цього Мар'ян Пиріг під час відкриття доповнив експозицію ще одним об’єктом.

"Дивний та цікавий – це два визначних параметри цього проекту. Він заставляє думати, напрягатись та переживати", - зазначив арт-директор галереї Влодко Кауфман.

"Сакральний Гербарій" є першою частиною проекту Мар’яна Пирога "Хроніки Ботанічних Святих". Друга частина проекту відкриється у львівській галереї сучасного сакрального мистецтва "ICONART" 2 липня.

 

 

 

 

Про це повідомляє day.kyiv.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах