Все  |  12.02.14  |  середа
 

У дитячій лікарні Львова працює японський рентген-апарат

У міській дитячій клінічній лікарні в тестовому режимі запрацював сучасний японський цифровий рентген-діагностичний комплекс. Вартість апарата - близько 1,5 мільйона гривень.

Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, передає прес-служба ЛМР.

«Ви пам’ятаєте, яка в нас були епопея з оплатою придбання нового рентген-апарата для дитячої міської лікарні. Але нам вдалося оплатити кошти і компанія-виробник поставила сучасний апарат»,

– розповів мер.

Крім того, зі слів Садового, це дасть змогу зекономити 65 тисяч гривень в рік на роздаткових матеріалах.

У свою чергу, завідувач рентген-відділу лікарні Нора Камінська зазначила, що цей апарат дозволяє знизити променеве опромінення.

«Це особливо важливо для дітей з хронічною патологією»,

– пояснила вона.

Проте наразі рентген працює лише в тестовому режимі. Це пов'язано з тим, що ще немає всіх погоджень. Через 1-2 тижні оцінити його зможуть самі пацієнти. У комплект до японського апарату також входить оцифровувач і термопринтер. Зі слів головного лікаря Дмитра Квіта, цей апарат обслуговуватиме половину пацієнтів, яким необхідно буде зробити рентген.

Нора Камінська розповіла, що результати на новому апараті можна одержати через 5-7 хвилин. Натомість старі апарати змушували чекати на показники близько 30-40 хвилин. Тепер інформацію відразу записують до електронної карти пацієнта, додала вона.

Зауважимо, електронні медичні картки в лікарні запровадили минулоріч. Ця система не тільки зменшує час на заповнення документів, але й контролює роботу медика.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах