Все  |  13.10.21  |  середа
 

У Білорусі підписникам екстремістських Telegram-каналів загрожуватиме 7 років ув'язнення

Рада міністрів Білорусі ухвалила постанову, яка передбачає кримінальне переслідування підписників Telegram-каналів, які було визнано екстремістськими.

Санкція статті передбачення до семи років позбавлення волі, передає пресцентр Головного управління з боротьби з організованою злочинністю.

"ГУБОЗ починає роботу з визнання незареєстрованих груп громадян, які здійснюють екстремістську діяльність, у тому числі в месенджерах і соціальних мережах, екстремістськими формуваннями. Це означає, що підписники екстремістських Телеграм-каналів і чатів будуть залучатися до кримінальної відповідальності за статтею 361-1 Кримінального кодексу (до семи років позбавлення волі)",

— йдеться у повідомленні.

Станом на 13 жовтня у списку екстремістських каналів, чиїх підписників чекає кримінальне переслідування вже 118 назв.

Що відомо

Депутати Європарламенту закликали розглянути злочини президента Білорусі Олександра Лукашенка проти громадян країни у Міжнародному суді та пропонують розширити санкції проти білоруської влади.
Наприкінці травня 2021 року невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ більше не буде затримувати нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію Євросоюзу, членом якого є Литва.
За даними МВС Литви, з початку 2021 року близько чотирьох тисяч мігрантів нелегально перетнули білорусько-литовський кордон. Це в кілька разів вище, ніж за весь 2020 рік. Серед мігрантів зокрема громадяни Іраку, Ірану, Сирії. На початку серпня польоти з Іраку до Мінська були припинені.
У липні Литва анонсувала план посилення охорони кордону з Білоруссю та побудови стіни на "найбільш небезпечних ділянках" через нелегальну міграцію.

Про це повідомляє suspilne.media

 
 

Коментарі (0) перегляди: 1533

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах