Святий миколай  |  15.12.17  |  п'ятниця
 

Вчені відтворили зовнішність святого Миколая

Науковці з лабораторії лицьової анатомії при Ліверпульському університеті імені Джона Мура у Великобританії створили тривимірний портрет святителя Миколая.

 Саме це зображення вже називають найбільш точним та реалістичним.

У своїй роботі вчені використали антропометричні й історичні дані. При цьому застосувувалася спеціальна технологія реставрації лицьових кісток і тканин, а також тривимірна інтерактивна технологія.

"При реконструкції було задіяно всі скелетні останки й історичні свідчення, отримані з наявних на сьогодні джерел. При цьому, вчені використовували найсучасніші досягнення в області лицьовій анатомії, детальні дані турецьких вчених з тканин і CGI-технології (комп'ютерної генерації зображень)",

- розповіла професор Кароліна Вілкінсон.

Як зазначається, дослідники, зокрема, відтворили зламаний ніс святого Миколая. За словами Кароліни Вілкінсон, цей орган навіть після загоєння зберіг легку асиметричність, набуту внаслідок травми, і надавав обличчю святого суворості.

Як повідомлялося раніше, вчені розкрили могилу Миколая Чудотворця. Археологи дослідили людські останки, які раніше було знайдено в турецькому місті Демре.

Результати радіовуглецевого аналізу фрагмента кістки, який провели вчені з Оксфордського університету, свідчать, що виявлена частина людського скелета датується приблизно 343 роком н. е., що збігається з часом смерті Миколая Чудотворця.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах