Світ  |  07.02.20  |  п'ятниця
 

[REUTERS] Помер лікар з Ухань, який попереджав про новий коронавірус і викликав гнів уряду

Китайський лікар, який отримав догану за попередження про коронавірус, подібного до ГРВІ, до того, як він був офіційно визнаний, помер сам від вірусу.

У п’ятницю кількість загиблих у Китаї досягла 637, загалом - 31 211 випадків, заявив в Женеві глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебрейєс.

 "За останні два дні в Китаї було зареєстровано менше випадків зараження, що є хорошою новиною, але ми застерігаємо не занадто багато читати про це",

- сказав він у Виконавчому комітеті ВООЗ.

"Цифри можуть знову зрости".

Президент США Дональд Трамп після розмови з Сі по телефону заявив, що Китай проявляє "велику дисципліну" в боротьбі з вірусом.

"Нічого не легко, але все буде добре, тим більше, що погода така і вірус, сподіваємось, послабшає, а потім піде",

- сказав Трамп у Twitter. "... Ми тісно співпрацюємо з Китаєм, щоб допомогти!"

Офтальмолог Лі був серед восьми людей, які отримали догану від поліції міста Ухань, епіцентру зараження грипом у центральній провінції Хубей, за поширення «незаконної та неправдивої» інформації.

У соціальних медіа Лі застерігав про новий коронавірус, схожий на ГРВІ - посилання на серйозний гострий респіраторний синдром, в якому загинуло майже 800 людей у ​​всьому світі в 2002-2003 роках після походження з Китаю, - розгнівало поліцію.

Китай звинувачувався в спробі приховати ГРВІ.

Лі змушений був підписати листа 3 січня, заявивши, що "сильно порушив соціальний порядок" і йому загрожували звинувачення.

Його селфі , де він лежав на лікарняному ліжку цього тижня, і носив кисневий респіратор, і тримав свою китайську ідентифікаційну картку, широко розповсюджувалося в Інтернеті.

"Ми глибоко сумуємо з приводу смерті лікаря Ухана Лі Венліяна ... Після порятунку всіх зусиль Лі пішов з життя",

- повідомляє "Щоденна газета".

Користувачі соціальних медіа назвали Лі героєм, звинувачуючи владу в некомпетентності.

"Ухан дійсно зобов'язаний Лі Винляну вибаченням",

- заявив у соціальних мережах Ху Хацзінь, редактор підтримуваного урядом таблоїду Global Times. "Чиновники Ухань і Хубей також зобов'язані урочистими вибаченнями перед людьми Хубея та цієї країни".

Смерть Лі була "трагічним нагадуванням" про те, як зайнятість Китаю щодо збереження стабільності спонукає його до придушення життєво важливої ​​інформації, заявив Ніколас Бекелін, регіональний директор Південно-Східної Азії для Amnesty International.

"Китай повинен винести урок зі справи Лі і прийняти його, і дотримуватися правильного підходу до боротьби з епідемією",

- сказав він.

Деякі ЗМІ описували Лі як героя "бажаючого говорити правду", але були ознаки того, що дискусія про його смерть піддається цензурі.

 

 

Про це повідомляє reuters

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах