Світ  |  08.11.19  |  п'ятниця
 

Бундестаг не проголосував за захист "Північного потоку-2"

Бундестаг не зміг проголосувати за захист проекту призначеного для поставок газу з РФ до Німеччини в обхід України газопроводу "Північний потік-2", не підтримавши законопроект, що стосується імплементації Газової директиви ЄС в німецьке законодавство.

Про це пише BiznesAlert, передає УНН.

"Парламент Німеччини (Бундестаг) не зміг ухвалити закон про транспонування Газової директиви (ЄС) для захисту "Північного потоку-2" від наслідків цього регулювання",

- пише видання.

7 листопада на голосування, як зазначається, було поставлено законопроект, що містить положення, яке не дозволило б "Північному потоку-2" стати суб'єктом права ЄС за допомогою Газової директиви. Його підтримали 133 законодавці, а для ухвалення закону необхідно 355 голосів. Наступне засідання Бундестагу відбудеться 8 листопада о 10:00 за місцевим часом.

Як пише DW, йдеться про законопроект федерального уряду про імплементацію Газової директиви ЄС в німецьке законодавство, спрямований на пом'якшення положення цієї директиви в інтересах "Північного потоку-2".

15 квітня 2019 року Рада ЄС затвердила зміни до Газової директиви ЄС, що є частиною Третього енергопакету ЄС, про поширення європейських норм на газопроводи, що пролягають до Євросоюзу з третіх країн. Вони повинні будуть працювати за тими ж правилами, що і трубопроводи, що розташовані на території держав-членів ЄС.

Основних правил чотири. Перше з них передбачає, що транспортуванням газу не може займатися та ж компанія, яка блакитне паливо видобуває і продає (так званий анбандлінг або роз'єднання активів). Друга вимога - доступ третіх компаній до газопроводу. Третє - конкурентні тарифи на транспортування газу буде встановлювати регулятор країни - одержувача газу. По-четверте, газопровід повинен буде працювати прозоро, зокрема, в питанні безпеки поставок.

Ці поправки, перш за все, можуть вдарити по газопроводу "Північний потік-2", який не відповідає новим вимогам. Дія Газової директиви пошириться як на нові, так і на вже працюючі трубопроводи, будівництво яких завершено після 23 травня 2019 року. Можлива дата завершення будівництва "Північного потоку-2" - це кінець 2019 року або початок 2020 року.

6 листопада газета Bild повідомила, що правляча коаліція внесла зміни в законопроект, пом'якшивши у відповідній статті пункт про те, що дія директиви стосується газопроводів, побудованих після травня 2019 року. Пропонується зробити головною умовою для винятків з газової директиви не терміни завершення проекту, а дату інвестицій в нього, відзначає видання.

Про це повідомляє unn.com.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах