Все  |  27.04.19  |  субота
 

Світ від чорнобильської катастрофи врятували троє українців

Чорнобильську атомну електростанцію в 1986 році врятували від повторного вибуху троє українських інженерів-водолазів. Вони самовіддано відкачали воду з-під реактора, який плавився

Вся Україна в 2018 році почула справжню історію Бориса Баранова, Валерія Беспалова і Олексія Ананенка. Тоді президент України Петро Порошенко вручив їм державні нагороди.

Українські інженери-водолази Баранов, Беспалов і Ананенко викликались добровольцями через кілька днів після аварії, коли було виявлено, що ядро реактора все ще плавиться. Під 185 тоннами розплавленого ядерного матеріалу знаходився резервуар з п'ятьма мільйонами галонів води.

Згідно терміново розробленому плану було вирішено через затоплені камери четвертого реактора в аквалангах відправити трьох водолазів. Досягнувши теплоносія, вони мали знайти пару запірних клапанів і відкрити їх, щоб повністю спустити воду, доки воша ще перебувала не в активній зоні реактора.

Один з добровольців, що викликались, тримав підводну лампу, а двоє інших відкривали люки. Доклавши зусиль, вони спустошили смертоносний басейн.

Їх зустрічали як героїв, коли вони повернулись на поверхню. Живими залишилися двоє – Беспалов і Ананенко.

Мужнім українським інженерам-водолазам у Чорнобилі встановили пам'ятник. На ньому є напис "Тим, хто врятував світ".

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах