Суспільство  |  17.02.18  |  субота
 

Знущання братів і сестер підвищує ризик розвитку психозу

Про це свідчать результати довгострокового дослідження зв'язку між насильством в сім'ї і подальшим розвитком психічних захворювань у дорослому віці.

Знущання в спілкуванні між братами і сестрами - одна з найпоширеніших форм психологічного та фізичного домашнього насильства. Втім, їх найчастіше ігнорують батьки та вчителі. Попри те, що недавні роботи показують, що такі знущання можуть підвищити ризик подальшого розвитку депресії, тривожних станів і схильності до самоушкодження, зв'язок між дитячими знущаннями і психічними розладами вивчається рідко.

У новій роботі британські дослідники під керівництвом Дітера Вовка (Dieter Wolke) з Ворікського університету перевірили зв'язок між знущаннями в шкільному віці і розвитком психозу до 18 років. Психозом зазвичай називають характерний для багатьох психічних розладів стан, коли людина втрачає зв'язок з реальним світом. Серед ознак розвитку психозу - порушення мови, які розглядають як маркер порушення мислення.

У дослідженні взяли участь 3596 дітей, воно проходило в два етапи. Під час першої частини, коли учасникам було 12 років, їх опитали на предмет того, як часто над ними знущаються їхні брати і сестри - або як часто знущаються вони самі. Діти також пройшли тест на рівень інтелекту і розповіли про те, як часто над ними знущаються (або вони знущаються самі) у школі. Матері дітей надали інформацію про свою освіту, наявність депресії під час вагітності, а також стать, вік і порядок народження дітей.

Під час проведення другого етапу - коли дітям було 18 років - вчені провели інтерв'ю з метою виявити наявність психічних розладів. Дослідники з'ясували, що ризик розвитку психозу в тих учасників, які стикалися зі знущаннями, був удвічі вищим: найбільше постраждали жертви знущань і ті діти, які як терпіли знущання, так і знущалися у відповідь. При цьому ризик розвитку психозу у тих учасників, над якими знущалися в школі та вдома був вищим у чотири рази.

Вчені відзначили, що в подальшому батькам і вчителям необхідно з більшим увагою ставитися до фактів психологічного і фізичного насильства в спілкуванні між дітьми.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...