Суспільство  |  12.08.18  |  неділя
 

ЗМІ: Сенцов летить в Україну

За інформацією російської журналістки Вікторії Івлевої, Олег Сенцов вилетів на літаку з Салехарда до Києва.

Про це Івлева пише на своїй сторінці у Facebook. 

З її слів, український режисер Олег Сенцов, який знаходиться в ув'язненні у російській в'язниці з 2014 року і голодує 90 днів, нарешті вилетів на Батьківщину. У коментарях люди попросили джерело інформації, однак журналістка наразі не виходить на зв'язок. Відомо, що вона має контакти із в'язницею в Лабитнагі - місцем, де сидів український політв'язень.

"Олег, здається, врятований! О 23.00 літак з ним вилетів із Салехарда. Сподіваюся, наступна зупинка - Київ. Все!"

- написала Івлева.

Трохи пізніше подібну заяву зробила інша журналістка Марія Філлімора-Слонім. Вона посилається на друзів сім'ї режисера.

Ніякої офіційної інформації поки не надходило, всі сподіваються, що це правда і Сенцов уже завтра буде у Києві.

ДОПОВНЕНО

Інформація пройшла не тільки у журналістських колах. Зокрема адвокат Сенцова Дмитро Дінзе, схоже, теж був повідомлений про цю новину, тому без слів опублікував у себе на фейсбуці відео танцюючої людини. Користувачі ще більше переконалися в тому, що інформація Івлевої правдива.

Втім, раділи недовго. Спочатку на зв'язок вийшла сама журналістка, яка не змогла отримати більше інформації, ніж має, та засумнівалася у своїх джерелах. 

"Я, якщо чесно, починаю підозрювати, що над нами, можливо, нехило посміялися, на жаль. Будь ласка, будьте спокійні. Вранці все одно щось з'ясується",

- написала вона.

І ось, все виявилося набагато прозаїчніше, ніж могло б бути. Вранці Федеральна служба виконання покарань РФ дала офіційне спростування того, що український політв'язень виходив зі свого місця ув'язнення.

"Інформація про те, що засуджений Сенцов О. Г. нібито покинув виправну колонію, не відповідає дійсності"

- заявили у відомстві агенству ТАСС.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова заявила, що фейкові новини швидше за все поширюються безпосередньо працівниками колонії "Білий ведмідь" в Лабитнангі.

"Важко коментувати це. Сподіваємося кожен раз, що буде підтверджена інформація про звільнення Сенцова, але в Лабитнангі так жартують з журналістами і громадянами, які думають, що налагодили контакт з працівниками в колонії",

- сказала Денисова.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах