Суспільство  |  22.10.19  |  вівторок
 

Журналісти дізналися, скільки українці можуть заробити на доносах на корупціонерів

На практиці з виплатою "гонорарів" за доноси можуть виникнути труднощі, кажуть експерти.

Верховна Рада вже ухвалила закон "Про запобігання корупції". Зливаєш корупціонера – отримуєш 10% від хабаря. Однак експерти запевняють, що це може стати банальним способом шантажу й "віджимання" бізнесу. Журналісти програми "Гроші" дізнались, скільки українці можуть заробити на доносах і кому від цього буде непереливки.

Так, спочатку людина має повідомити про корупцію до НАЗК, агентство, у свою чергу, — направляє до правоохоронних органів. Якщо потім ви розраховуєте на свою десятину, звертатися потрібно туди ж, до агентства із запобігання корупції.

"Максимум за 45 діб НАЗК має перевірити ваш сигнал і передати до правоохоронних органів. Далі — порушення карної справи, слідство, суд. Й лише після того, як пройде суд, а корупціонер сяде за ґрати, ви зможете отримати винагороду - 10% від конфіскованих у злодія грошей",

- пояснили журналісти.

Наголошується, що виплатити ці гроші неможливо без рішення суду. На 10% "гонорар"може розраховувати лише той, хто повідомить про справді велику "рибу" (йдеться про завдання збитків державі у щонайменше в 10 млн). Як повідомляв УНІАН, 17 жовтня Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо викривачів корупції" (№ 1010).

 

Про це повідомляє unian

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах