Суспільство  |  17.07.19  |  середа
 

Зеленський змінив Положення про військову службу

Нововведення стосуються, зокрема, порядку формування військових адміністрацій в разі введення воєнного стану.

Президент Володимир Зеленський вніс зміни в Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України. Відповідний указ розміщений на сайті глави держави.

Тепер, у разі введення воєнного стану, для формування військових адміністрацій у населені пункти відправляються військовослужбовці зі збереженням на військову службу без виключення зі списків особового складу.

Заміщення посад військовослужбовцями здійснюється відповідно до переліку посад у військових адміністраціях, що підлягають заміщенню військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і командного складу правоохоронних органів, і переліком посад, які можуть бути заміщені такими військовослужбовцями та правоохоронцями в районній, обласній військовій адміністрації, затвердженими президентом України за поданнями головнокомандувача ЗСУ.

Відрядження військовослужбовців у військові адміністрації зі збереженням на військову службу та їх відкликання здійснюється наказами начальника Генштабу. Про призначення військовослужбовців, відряджених на посади у військові адміністрації, ці адміністрації письмово повідомляють у Генштаб ЗСУ. У разі необхідності начальник Генштабу може відкликати з військової адміністрації відряджених військовослужбовців, повідомивши начальнику військової адміністрації з наданням відповідної заміни.

За погодженням з Генштабом відряджені військовослужбовці звільняються з посад у військових адміністраціях і знову спрямовуються в його розпорядження у разі: припинення або скасування воєнного стану; завершення виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки; невиконання військовослужбовцям обов'язків на займаній посаді.

Крім цього, в розділі, де встановлені терміни вислуги при можливому "введенні воєнного стану" для молодшого і старшого офіцерського складу, які проходять військову службу, дане формулювання замінене на "оголошення стану війни", і терміни вислуги встановлюються "до дня і часу припинення стану війни".

Повідомляється, що тепер зростання в кар'єрі військового можливе не тільки з урахуванням досвіду служби, а й "рівня їх професійної компетентності, особистих якостей і досягнень та відповідності характеристикам посад, визначених Міністерством оборони України". При цьому з цього ж пункту видалена фраза про те, що "переміщення військовослужбовців по службі проводиться, як правило, без зарахування в розпорядження відповідних командирів".

Пункт про те, що після закінчення підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації військовослужбовці повертаються до військових частин, які направили на таку підготовку, доповнена тим, що курсанти після закінчення курсу підготовки/перепідготовки/підвищення кваліфікації призначаються на посади згідно з отриманою військово-обліковою спеціальністю, крім військовослужбовців, які зараховуються в розпорядження командира військової частини А0515 (Головне управління розвідки Міноборони України).

Про це повідомляє Корреспондент.net

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах