Суспільство  |  15.07.20  |  середа
 

Зеленського закликають ветувати закон про медіа, який дозволить депутатам контролювати ЗМІ

Чим загрожує репортерам новий закон про медіа? З’ясувала команда «СтопКору».

Погрози, побиття, перешкоджання професійній діяльності – українські журналісти у своїй роботі стикаються з безліччю ризиків і перепон. А відтепер влада ще й надумала посилити контроль за пресою. 

 Цей документ має регулювати діяльність телебачення, радіо, преси та онлайн-ресурсів. Однак жодного слова про захист медійників у ньому немає.

«А де, власне, про це мова? Що фактично журналісти не захищені в тій частині, яка визначається українським законодавством. Де мова про те, щоб стаття 171 принаймні запрацювала? Хотілося б, щоб закон відповідав на ці питання і, власне, не лише посилював відповідальність, а давав більш чіткі інструкції правоохоронцям: як діяти, коли журналісти звертаються з відповідними заявами. Цього, на жаль, немає»,

– наголосив координатор ГО «Стоп корупції» Роман Бочкала.

Законом передбачено, що регулювати діяльність ЗМІ мають спеціальні наглядові ради на чолі з місцевими депутатами: по одному обранцю від кожної політсили, представленої у міській раді.

«Наскільки чесним і об’єктивним буде радіо, якщо його контролюватимуть самі ж депутати, сама ж влада?»

– питає програмний директор радіостанції «Богуслав-FM» Олександр Охріменко.

Новий закон також пропонує розширити повноваження Нацради з питань телебачення та радіомовлення, наділивши її функцією нагляду та контролю за всіма українськими медіа. Таким чином, орган фактично перетвориться на регулятора-монополіста.

Автори законопроєкту – нардепи від «Слуги народу». Документ вже жорстко розкритикували в Європі, а представництво ЄС в Україні закликало продовжити консультації.

Понад сто репортерів та медіаекспертів звернулись до Президента Зеленського з проханням не підтримувати закон, який може стати вбивчим для вітчизняної незалежної журналістики.

Про це повідомляє stopcor.org

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах