Суспільство  |  11.06.19  |  вівторок
 

У Львові забудують одну з зелених зон

Львівська міськрада дозволила Козловському забудувати багатоповерхівками зелену зону в районі вулиці Липинського у Львові.

17 травня виконавчий комітет Львівської міської ради дозволив внести Зміни до детального плану території у районі вулиці Липинського.

Цим рішенням буде узаконене будівництво чотирьох багатоповерхових будинків на вулиці Липинського, 27, яке ТОВ "Авалон юніон" будує всупереч Генеральному плану Львова та плану зонування, що є головними містобудівними документами.

Ця територія, згідно з генпланом та зонінгом, належить до рекреаційних зон озеленених територій загального користування. На них взагалі не дозволене житлове будівництво.

Незважаючи на це, депутат Львівської міської ради Григорій Козловський у серпні 2016 року звернувся до виконкому з метою розроблення детального плану навколо району вулиці Липинського, який він і профінансував. Цей документ ухвалили у грудні 2017 року.

За детальним планом вулиці Липинського, який визначає планувальну організацію і її розвиток, територія, де планувалось "Авалоном юніон" будівництво, змінила своє функціональне призначення. 

Але виконком не має права змінювати генплан та зонування, таким правом користуються виключно депутати. Детальний план також не може суперечити зонінгу і генплану, але в міськраді його порушили.

У червні 2018 року ТОВ "Авалон юніон" отримало від виконкому містобудівні умови та обмеження на будівництво чотирьох багатоквартирних будинків на ділянці площею 1,3 гектарів.

Висота будинків не повинна була перевищувати 26 метрів для двох і 32 і 35 метрів для інших. Але за проектом ТОВ "Авалон юніон" будує 6-9 поверхові будинки, що суперечить не тільки генплану та зонінгу, а й діючому на той момент детальному плану. Це стало приводом для погодження виконкомом 17 травня для компанії "Авалон юніон" дозвіл на розробку проекту нових змін до детального плану.

Ця територія вже активно забудовується ТОВ "Авалон юніон". Один із будинків зведений вже майже на п’ять поверхів, а ще два перебувають на стадії фундаменту. Їх планують здати в експлуатацію у 2 та 4 кварталах 2020 року. Квартири у житловому комплексі, за даними сайту нерухомості "ЛУН", продаються з вересня 2018 року, а їх середня вартість зараз становить 24-26 тисяч гривень за квадратний метр.

Засновниками ТОВ "Авалон юінон" є дві компанії. 90% статутного капіталу належить ТОВ "Авалон інкомпані", зареєстрованій на мешканця Дніпра Дмитра Палієнка, якому також належить "Авалон ґрін", "Авалон статус" та "Авалон престиж", а решта - закритому венчурному фонду "Адамант". Про співволодіння компанією "Авалон" заявляв і депутат Львівської міської ради Григорій Козловський, але такі відомості відсутні у його декларації. Сам Григорії Козловський свій зв’язок з компанією не пояснює.

Про це повідомляє www.032.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах