Суспільство  |  20.07.20  |  понеділок
 

Запрацювала лабораторія лікарні швидкої медичної допомоги Львова

Нову лабораторію, де проводять ПЛР-тестування, відкрила лікарня швидкої медичної допомоги Львова на базі Держпродспоживслужби у Львівській області. Про це повідомили у пресслужбі міської ради.

Це вже сьома лабораторія у Львові, яка проводить ПЛР-дослідження на коронавірус.

Зараз в лабораторії працює 8 осіб, а загалом працюватиме 10. Навчання й стажування для них організували Лабораторний центр та Центр легеневого здоров’я.

Як розповів генеральний директор лікарні швидкої допомоги Олег Самчук, наразі в лікарні ще триває ремонт, тож лабораторію тимчасово розмістили у приміщенні Львівської регіональної державної лабораторії Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, що на вул. Промисловій, 7. Відтак, за декілька місяців — коли завершать ремонт, лабораторія переїде на територію лікарні швидкої допомоги. А коли ситуація з коронавірусною епідемією стабілізується, цю лабораторію використовуватимуть також для забезпечення трансплантології.

«З четверга ми почали в пробному режимі робити ПЛР-обстеження, а відсьогодні ми запускаємо лабораторію на повну потужність. В нас є контрольні звірки з лабораторією Лабораторного центру, є дозвіл на роботу. Ця лабораторія має покривати потреби міста, щоб не було завантаженості й затримок для обстеження пацієнтів — аналіз має бути сьогодні на сьогодні.

Ми зробили це терміново — за два тижні, об’єднавши наші зусилля з Держпродспоживслужбою, яка має приміщення лабораторії. Ми закупили обладнання, яке потім переїде в нашу лабораторію, коли ми завершимо ремонт. Також ми взяли обладнання з Репродуктивного центру для цієї лабораторії.

Це обладнання — це не лише аналізатори для коронавірусу, вони мають можливість робити ПЛР-обстеження для різних нозологій — а це сотні різних обстежень, які можна зробити пацієнтам. Тому ця вірусологічна лабораторія пізніше буде використовуватись для різних обстежень”,

— розповів генеральний директор лікарні швидкої допомоги Олег Самчук.

Обладнання для лабораторії закупили за кошти міського бюджету на загальну суму майже 1,9 млн грн. Серед обладнання — система ПЛР, морозильна камера, термостат з функціями охолодження і нагрівання, УФ-бокс, набір дозаторів тощо.

У вівторок, 14 липня, в лабораторії відтестували обладнання, а в четвер, 16 липня, провели перші тестові ПЛР-дослідження на коронавірус. Тут робитимуть ПЛР-тестування пацієнтів з львівських лікарень — 8-ї та 1-ї лікарень, а також лікарні швидкої допомоги.

Спершу тут проводитимуть до 200 ПЛР-досліджень за добу, а згодом — планують до 700.

Про це повідомляє varta1

 
 

Коментарі (0) перегляди: 748

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах