Суспільство  |  15.07.21  |  четвер
 

З території Польщі на Україну суне щільна пилова хмара з Сахари

Про це повідомив синоптик Валерій Латуха.

Пилова хмара з Сахари накриває Україну. Хмара насувається із Заходу, з території Польщі.

За словами синоптика, аерозолі (частинки в повітрі) загрожують здоров’ю людей при вдиханні людьми, особливо хворими на астму чи іншими респіраторними захворюваннями.

“Аерозолі також впливають на погоду та клімат, охолоджуючи або зігріваючи Землю, допомагаючи або запобігаючи утворенню хмар”,

– розказав він.

Як зазначає синоптик, джерела аерозолів включають промислові забруднення атмосфери, дим від пожеж, пил від пилових бур, морську сіль, а також вулканічний попіл і смог.

Аерозолі загрожують здоров’ю людей при вдиханні людьми, особливо хворими на астму чи іншими респіраторними захворюваннями.

Аерозолі також впливають на погоду та клімат, охолоджуючи або зігріваючи Землю, допомагаючи або запобігаючи утворенню хмар.

Як захиститись від забрудненого повітря

За таких умов фахівці рекомендують населенню, яке належить до групи ризику (хронічні захворювання дихальних шляхів, алергічні реакції, захворювання серцево-судинної системи), утриматися від перебування на вулиці, зачинити вікна. Якщо є нагальна потреба вийти на вулицю, слід взяти із собою чисту воду та захист для дихальних шляхів.

Як повідомляв УНІАН, супутники спостереження за Землею вловлюють дві щільні хмари пилу: одна рухається на північний схід над Середземним морем до Європи, а інша на захід над Атлантичним океаном. Повідомлялось, що 14 та 15 липня одна з хмар пошириться над північно-східною Європою та Скандинавією.

Друга хмара рухається на захід в Атлантичний океан, зачіпаючи всі острови на захід від Марокко і Західної Сахари. Хвилі пилу, підняті за останні пару днів, вже досягли Карибського моря.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e