Суспільство  |  13.01.21  |  середа
 

Як не стати жертвою шахраїв, купуючи товари через інтернет – поради від поліції Львівщини

Завдяки послугам онлайн-продавців, ми можемо придбати товар, не покидаючи своєї домівки, що дуже зручно в умовах карантинних обмежень.

Водночас здійснюючи розрахунки з незнайомими людьми, ми ризикуємо  залишитись як без коштів, так і без покупок.

Поліція Львівщини наводить декілька простих правил, як правильно робити замовлення в мережі і не потрапити в халепу.

Користуйтеся послугами лише відомих та перевірених інтернет-магазинів, ознайомлюйтесь з відгуками інших покупців на відкритих форумах, радять у поліції.

Окрім того, поліцейські дали такі поради:

Якщо при натисканні на запропоноване посилання відразу з’являється   переадресація на іншу сторінку, ймовірно,  цей сайт зламано,  або він містить шкідливе  програмне забезпечення, відтак, таким краще не користуватися.
Будьте обережними, якщо ім’я та прізвище особи, що пропонує товар, відсутні або схожі на фейкові; якщо продавець пропонує контактувати тільки через e-mail чи миттєві повідомлення; якщо оголошення складено з граматичними помилками і не містить фото товару.
Якщо вартість товару занадто низька, у порівнянні з аналогічними пропозиціями, то від такої краще відмовитись. В такий спосіб замість очікуваного брендового товару Вам можуть надіслати дешеву копію.
Пам’ятайте, що найнадійніший спосіб оплати за онлайн-покупки – це післяплата при отриманні товару в поштовому відділенні, при якій ви маєте можливість перевірити якість та ідентичність покупки. Не погоджуйтесь на повну передоплату. Однак, якщо це сталося –  ніколи не повідомляйте незнайомим особам  інформацію, відмінну від ПІБ та номера картки, зокрема – термін дії банківської картки, CVV2 чи PIN-код.
У випадку, якщо ви все-таки стали жертвою шахраїв, негайно звертайтесь у найближче відділення поліції, адже шахрайство – це кримінальне правопорушення, передбачене ст. 190 Кримінального кодексу України.

“Будьте обачними, вдалих покупок  та веселих свят!”

– кажуть у поліції.

Про це повідомляє varta1

 
 

Коментарі (0) перегляди: 188

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах