Суспільство  |  14.03.19  |  четвер
 

Як можна заробити на спійманих паліях сухої трави у Львові

На Львівщині за минулий тиждень було зафіксовано 400 підпалів сухої трави на полях.

Львівські журналісти встановили певну винагороду за кожну спійману особу, котра палить суху траву. Тобто кожен небайдужий львів’янин, який спіймає «на гарячому» палія і передасть його в руки поліції, отримає 2 тисячі гривень.

Про це заявило львівське видання Форпост.

За словами головного редактора видання Форпост Олега Радика, усіх побитих паліїв готові лікувати коштом редакції.

На Львівщині з початком весни спостерігаються масові підпали сухостою. Минулого тижня зафіксували 400 підпалів сухої трави на полях.

Підпали сухостою завдають величезної шкоди екології: у вогні гинуть комахи, звірі, птахи, рослини. Також вигорають гумус і ґрунтові мікроорганізми, що призводить до зменшення родючості земель.

Щонайменше двічі на рік вигорає велика територія.

З огляду на це започаткували проект моніторингу пожеж у країні. Це дасть змогу оцінити реальні масштаби пожеж і знайти природні території з трав’янистою рослинністю, які не горіли понад 10-20 років.

«У перспективі плануємо провести дослідження біоти на територіях які давно не горіли і порівняти з аналогічними територіями, які горять регулярно. Всі результати дослідження будуть у відкритому доступі. Плануємо їх використовувати як аргумент впливу на формування законів і підзаконних актів, що регулюють проблему підпалів сухої рослинності», – зазначають творці проекту.

До цього проекту можна долучитися як волонтер, котрий буде оцифровувати пожежі за космічними знімками або, якщо хтось є власником квадрокоптера, зніматиме ним згарища. Проте найпростішою допомогою буде те, що можна надіслати повідомлення про пожежу через вебформу.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах