Суспільство  |  12.01.22  |  середа
 

Власників «євроблях» почали штрафувати по кілька разів

Власники нерозмитнених машин зіткнулися з новими проблемами. Тепер їх штрафують два рази – один раз це робить поліція, ще раз – митна служба, – пише Варта 1 з посиланням на MMR.

В одному з обласних центрів власнику авто на європейські реєстрації спочатку поліція виписала постанову на 8 500 грн за ст. 121 ч. 8, а вже після цього надіслали листа від митниці з повідомленням про те, що відомством вирішується питання складання протоколу про порушення митних правил за ознаками ст. 469 ч. 4.

За словами автоюристів, це класичний приклад розвитку подій, коли власника нерозмитненої автівки штрафують за порушення законів. Так зазвичай взаємодіють поліція та митна служба, не маючи єдиної бази.

Станом на початок 2022 року в Україні оштрафували вже понад 10 тисяч власників «євроблях».

Раніше повідомлялось, що єдиний спосіб уникнути штрафу за «євробляху» – це відмовитися від неї на користь держави.

Як повідомлялося, 10 листопада 2021 року завершився період пільгового розмитнення вживаних автомобілів з європейською реєстрацією, які були ввезені в Україну до 31 грудня 2020 року. З цього приводу очільники парламентського податкового комітету Даніїл Гетманцев заявив: «Питання з євробляхами вирішено. Станом на 09.10 понад 83 тисячі автомобілів розмитнено, а бюджет отримав 2,9 млрд грн. Більше жодних відстрочок/пільгових періодів не буде. Тепер – закон один для всіх. Прошу Національну поліцію здійснити заходи для недопущення проїзду євроблях вулицями та дорогами нашої країни».

З 15 червня власники легкових та вантажних автомобілів масою до 3,5 т з європейською реєстрацією, які були ввезені в Україну до 31.12.2020 року, мали можливість розмитнити за пільговою, залежно від віку автомобіля та об’єму двигуна, ціною.

Тепер поліція вправі зупиняти нерозмитнені «євробляхи» та накладати на їх власників штрафи у 8,5 тис. грн (17 тис. грн за повторне порушення протягом року з позбавленням права керування строком на рік та з оплатним вилученням автомобіля або без нього – ч.ч. 8-9 ст. 121 КпАП) з наступною передачею даних про ці авто до Держмитслужби. Та, своєю чергою, буде стягувати штрафи за перевищення термінів ввезення автомобілів (170 тис. грн або конфіскація автомобіля – ч. 6 ст. 470, ч. 6 ст. 481 МКУ). Сплата штрафу дозволяє вивезти автомобіль за кордон або розмитнити його в Україні.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах